Do kroměřížských základních škol nastoupilo 324 prvňáčků

Do šesti základních škol zřizovaných městem v Kroměříži v pondělí nastoupilo 324 prvňáčků. „Přeji jim, aby se jim ve škole líbilo a chodili do ní rádi. Rád bych i ostatním dětem, učitelům a dalším pracovníkům škol popřál vydařený školní rok,“ uvedl starosta Jaroslav Němec (nezávislý). V minulém školním roce usedlo do lavic kroměřížských základních škol poprvé 331 dětí.

Do osmi městem zřizovaných mateřských škol nastoupilo nově asi 320 dětí. „Pro letošní rok jsme měli volných 329 míst. Děti do školek přijímáme průběžně po celý rok. Kapacita je dostatečná,“ uvedl vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Jiří Pánek.

Kroměřížské základní školy v minulém školním roce navštěvovalo asi 2830 dětí, letos se očekává podobný počet. Do mateřských škol zřizovaných městem loni chodilo zhruba 990 dětí, letos jich zatím je o desítku méně.

Přes léto se v kroměřížských školách pilně pracovalo, opravy přišly celkem téměř na více než 12 milionů korun. Základní škola Zámoraví, Základní škola Slovan a Mateřská škola Štítného mají opravené sociální zařízení. Běžná údržba a menší opravy byly v plánu v každé škole i školce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient