Search
Close this search box.

Zlínská plavkyně je nominována na světovou plaveckou cenu

Česká dálková plavkyně Abhejali Bernardová je v nominaci na světové ocenění WOWSA Woman of the Year pro osobnosti napříč plaveckými disciplínami na otevřené vodě.

Jednačtyřicetiletá Bernardová ze Sri Chinmoy Marathon Teamu se mezi patnáctku nominovaných dostala, když se jí letos jako 4. ženě v historii podařilo dokončit projekt Oceans Seven (Sedmička oceánů) – jako teprve 10. člověku a 1. člověku ze země bez přístupu k moři. Tento projekt zahrnuje přeplavbu 7 kanálů a úžin, mj. kanálu La Manche, Severního kanálu či Cookovy úžiny. Některé z těchto přeplaveb zvládla Bernardová jako prvníČech.

Konkurovat jí budou například olympijská šampionka Sharon van Rouwendaal z Holandska nebo vítězka světového poháru FINA A. M. Cunha z Brazílie.

Do 31. prosince mohou svého favorita na webu projektu podpořit i fanoušci. Bernardová by se stala prvním Čechem, který tuto cenu vyhraje. Vyhlášení proběhne 1. ledna, slavnostní předání ceny potom na podzim roku 2019.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient