Search
Close this search box.

Florbalisty TJ Znojmo nově povede Karel Virgl

Během reprezentační přestávky dochází ke změně na trenérském postu u mužského A-týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ. Dosavadního kouče Jana Šťastníka, který u týmu strávil bez přestávky posledních 7 let, nahradí bývalý vynikající obránce a současný trenér juniorského celku Karel Virgl!

V realizačním týmu nového trenéra doplní jako asistent rovněž bývalý hráč A-týmu Martin Peš.

Mužský A-tým se po 14. odehraných kolech nachází na poslední příčce tabulky Tipsport Superligy se ziskem 9 bodů.

Trenér Virgl se přesouvá z pozice trenéra juniorky na pozici trenéra elitního mužského týmu, jeho uvolněné místo u juniorů převezme právě trenér Šťastník, který dostal od vedení za cíl připravit hráče co nejlépe na přechod mezi juniorským a seniorským florbalem.

„Honzovo rozhodnutí plně chápu, i když mě lidsky velmi mrzí. Vždycky měl a má moji plnou důvěru a vím, že lepší florbalový trenér ve Znojmě aktuálně není. Porážky v poslední době s sebou přinesly i určitou negativní náladu v A-týmu, na kterou bylo potřeba zareagovat. Řešili jsme ve vedení i případné hráčské změny, ovšem v našich finančních možnostech aktuálně není žádný adekvátní hráč. Poté co nám trenér sdělil své rozhodnutí, bylo naší prioritou najít perspektivního trenéra z řad oddílových trenérů. Oslovili jsme dva naše trenéry a jsem velmi rád, že se této výzvy ujal právě Karel Virgl, kterého si pamatujeme jako vynikajícího obránce mužského áčka. Právě jeho osoba by do týmu měla vnést nový impulz a zároveň jakožto bývalý svěřenec trenéra Šťastníka může pokračovat v jeho rozdělané trenérské práci.“ vyjádřil se k situaci předseda oddílu Mgr. Bedřich Daberger

„Mé rozhodnutí se nerodilo vůbec lehce, již několik týdnů jsem cítil, že to není ono. Nedobré výsledky se projevily na náladě a motivaci v týmu. Byl jsem u mužstva dlouhé roky a spoustu hráčů znám jako svoje boty, stejně tak i hráči mě. Z hráčů jsem začal cítit, že po několika porážkách nevěří současnému nastavení, spíš mi přišlo, že v hlavě řeší věci, které nejsou schopni z pozice hráče ovlivnit, místo toho aby se zaměřili na svůj přístup a docházku. Zkusil jsem spoustu variant a myslím, že zejména poslední zápasy proti Tatranu, Spartě a České Lípě byly velmi slušné a blížilo se to tomu, čím se chceme prezentovat. I přesto jsme ovšem po polovině soutěže na poslední příčce, a proto jsem se rozhodl dát týmu impulz v podobě změny trenéra.“ okomentoval své rozhodnutí současný šéftrenér oddílu Jan Šťastník.

Změna přichází ve chvíli, kdy byl trenér Šťastník vybrán do prestižního trenérského studia mentálního koučinku sportovních her, do kterého byli vybrání pouze 3 florbaloví trenéři z celé republiky a studují v tomto kurzu trenérské kapacity, jakými jsou např. Michal Ježdík (basketbal) či Michal Barda (házená). „S trénováním nekončím. Naopak je na mně, abych hledal nové výzvy.“ dodal Jan Šťastník.

„Nabídka mne velmi překvapila, protože je to teprve má první sezóna v roli trenéra. Této šance si velmi vážím, chci především pomoct znojemskému florbalu k udržení superligové příslušnosti. Jsem rád, že pozici asistenta přijal Martin Peš, se kterým jsem dlouhá léta hrával v jedné obranné dvojici, a máme na florbal stejný pohled. Společně s celým realizačním týmem věřím, že kluky tato změna nakopne a odrazí se to i na výsledcích.“ sdělil krátce po jmenování nový kouč Karel Virgl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient