Zemřela trenérská legenda Miroslav Kváč

Město Čáslav s hlubokým zármutkem oznamuje, že dne 21. 11. 2018 ve věku nedožitých 87 let zemřel Ing. Miroslav Kváč, čestný občan města Čáslavi. Do paměti vešel nejvíce jako atletický trenér, který se významným způsobem podílel na výkonech čáslavských atletů a zejména Jarmily Kratochvílové.

Výkony Jarmily na mistrovství světa v roce 1983, kdy získala dva tituly mistryně světa a v témže roce vytvořila světový rekord v běhu na 800 m, který nebyl dodnes překonán, nesou rukopis Ing Miroslav Kváče, který se stal trenérskou legendou uznávanou po celém světě. Nutno připomenout i jeho občanské postoje, které projevil jako voják v roce 1968 při okupaci země vojsky Varšavské smlouvy, které ho stály významné postavení v armádě a nasměrovaly jeho cestu k milované atletice. Své svěřence vedl k lásce ke sportu, k přírodě, k horám, které miloval a o kterých dokázal vyprávět i psát se stejným zaujetím, s jakým se věnoval trenérské činnosti. Za jeho činnost sportovní i občanské postoje se mu dostalo ocenění medailí Senátu a při příležitosti jeho 85 narozenin byl jmenován čestným občanem města Čáslavi. Čest jeho památce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient