Zemřela trenérská legenda Miroslav Kváč

Město Čáslav s hlubokým zármutkem oznamuje, že dne 21. 11. 2018 ve věku nedožitých 87 let zemřel Ing. Miroslav Kváč, čestný občan města Čáslavi. Do paměti vešel nejvíce jako atletický trenér, který se významným způsobem podílel na výkonech čáslavských atletů a zejména Jarmily Kratochvílové.

Výkony Jarmily na mistrovství světa v roce 1983, kdy získala dva tituly mistryně světa a v témže roce vytvořila světový rekord v běhu na 800 m, který nebyl dodnes překonán, nesou rukopis Ing Miroslav Kváče, který se stal trenérskou legendou uznávanou po celém světě. Nutno připomenout i jeho občanské postoje, které projevil jako voják v roce 1968 při okupaci země vojsky Varšavské smlouvy, které ho stály významné postavení v armádě a nasměrovaly jeho cestu k milované atletice. Své svěřence vedl k lásce ke sportu, k přírodě, k horám, které miloval a o kterých dokázal vyprávět i psát se stejným zaujetím, s jakým se věnoval trenérské činnosti. Za jeho činnost sportovní i občanské postoje se mu dostalo ocenění medailí Senátu a při příležitosti jeho 85 narozenin byl jmenován čestným občanem města Čáslavi. Čest jeho památce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak