Žďár přivezl ze Šumperka dva body za výhru v prodloužení

Atraktivní zápas prvních týmů z obou skupin vyzněl o něco lépe pro hostující hokejisty. Plameny sice prohrávaly, ale brankou v oslabení se dostaly zpět do hry a zanedlouho vedly. Utkání ale nakonec dospělo do prodloužení. Bonusový bod vystřelil Jan Wasserbauer a žďárští hokejisté tak podruhé za sebou vítězí v prodloužení.

V netypických, ale pohledných dresech nastoupili do souboje proti Žďáru domácí Draci. Právě proti Plamenům vzdali symbolicky hold všem hasičům. Tentokrát však byly Plameny nad sílu “hasičským jednotkám”.

Utkání však nabídlo velmi slušnou podívanou plnou mnoha dramatických momentů. A Žďár v něm, stejně jako nedávno Havlíčkův Brod, potvrdil, že dva čelní celky skupiny Jih jsou velmi kvalitní. Již v osmé minutě zazvonila za Ondřejem Halodou tyč, následně Draci zvládli i oslabení. V závěru třetiny pak naopak byli aktivnější domácí, ale ke gólu se nedostali.

A tak se skóre měnilo hned v úvodu druhé dvacetiminutovky. Po vítězném buly pálil od modré Řezáč, Ivan Ďurač se pak zbavil bránícího hráče a prostřelil Loubala. Hned vzápětí, při přesilové hře, mohl zvýšit domácí vedení Čuřík, toho však tentokrát Loubal skvěle vychytal. A hosté následně v oslabení srovnali. Do brejku ujel Prokš, ten sice Halodu nepřekonal, ale puk zůstal před brankovištěm. A k dorážce se včas dostal Ondřej Stehlík, který doklepl kotouč do sítě.

Hosté mohli za pár okamžiků slavit znovu. Po kombinaci v útočném pásmu se prosadil David Čermák. Draci zbraně po rychlém obratu soupeře nesložili, měli k dispozici i několik přesilovek. Jenže Loubal za svá záda dlouho kotouč pustit nechtěl. Až Lojkovo napadení Draci potrestali. Gewieseho nahození od modré tečoval Michal Romančík nechytatelně pod víko žďárské branky.

I třetí třetina nabídla spoustu zajímavých momentů, ten nejdiskutovanější pak v 53. minutě. Draci v oslabení ujeli do brejku, nakonec dostali kotouč do sítě, ale již posunuté branky. Rozhodčí gól neuznali, hra se přesunula do středního pásma a pokračovalo se tedy za nerozhodného stavu dál. Gól již nepadl a duel dospěl do prodloužení.

To ale trvalo jen krátce, necelou minutu. Hosté získali na obranné modré čáře kotouč a ve třech proti dvěma vyrazili okamžitě do kontru. Skvěle sehraná kombinace po ose Pleva – Čermák – Jan Wasserbauer rozhodla duel, když Wasserbauer zaklepl puk do odkryté šumperské branky.

Jozef Zavadil (trenér Draci Šumperk): „Myslím, že pro diváky to musel být fantastický hokej, bohužel se špatným koncem pro nás. Pramení to také z toho, že momentálně nemůžeme trénovat v plném počtu, což významně ovlivňuje secvičenost v některých situacích. Nicméně pokud takovýto výkon zopakujeme ve středu s Novým Jičínem, měli bychom dovézt tři body. Dnes rozhodly individuální chyby, to se stane. Bohužel jsme nedali nějaké góly navíc. Jeden gól nám rozhodčí neuznal. Podle mého názoru byl Čuřík na bránu natlačen soupeřem, který ji následně i posunul, ale to už nevrátíme. Je třeba soupeři pogratulovat a pokračovat dál v takovýchto výkonech.”

Michal Konečný (trenér SKLH Žďár nad Sázavou): „Dneska jsme viděli hodně nadprůměrný zápas na druholigové úrovni. Výborný soupeř a myslím si, že diváci si to užili. My jsme samozřejmě spokojeni se dvěma body a musím pochválit celý tým, včetně Loubise (Matěje Loubala – pozn. redaktora), který to vzadu podržel a dodával hráčům jistotu. Ta remíza byla spravedlivá, v prodloužení nádherná akce Davida Čermáka zakončenou Honzou Wasserbauerem. Pro nás to jsou dva cenné body z ledu těžkého soupeře.”

Draci Šumperk – SKLH Žďár nad Sázavou 2:3pp

Branky a nahrávky: 22. Ďurač (Řezáč, Romančík), 37. Romančík (Gewiese, Ďurač) – 24. Stehlík (Prokš), 26. Čermák (Peslar, Hasoň), 61. Wasserbauer (Čermák, Pleva). Rozhodčí: Škach – Urubčík, Kleprlík. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1010. Střely na branku: 32:29 (10:6, 13:9, 9:13 – 0:1). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
DRACI ŠUMPERK: O. Haloda – Vaněk, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Antonov, Blecha, Čuřík, Ostřanský.
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Loubal – Kolda, Pika, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Wasserbauer.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient