Mateřská škola Jánošíkova v Hodoníně slaví kulatiny. Vychovala už dvě generace dětí

Neuvěřitelných čtyřicet let uplynulo od zahájení výuky v mateřské škole v Jánošíkově ulici. Poprvé se dětem otevřela 11. září 1978. Na slavnostním setkání se dnes ve škole sešly nejen bývalé a současné zaměstnankyně, ale pozvání přijali i další hosté. Mezi gratulanty nechyběli ani zástupci města.

Za čtyři desetiletí provozu prošly mateřskou školou stovky dětí a desítky zaměstnanců. “Práce vás všech se promítne ve dvou generacích dětí, které prošly naší školou po dobu trvání jejího provozu,” poděkovala ředitelka mateřské školy Jarmila Všetulová v úvodu setkání asi padesátce přítomných bývalých i současných zaměstnanců. Pozvala je i na malou výstavu fotografií, pojmenované “Jak šel čas”.

Příjemné setkání projasnily svým “sluníčkovým” vystoupením děti. “Protože naše mateřská škola nese dlouhý oficiální název, my jí tady pracovně říkáme “škola sluničková”, a to od doby, kdy jsme nechali na škole namalovat sluníčko,” vysvětlila všem ředitelka mateřské školy.

Mateřská škola byla otevřena v září roku 1978 pro 120 dětí ve čtyřech třídách. Později k nim přibyly ještě dvě třídy dětí z Mateřské školy Vrchlického jako odloučené pracoviště. Od roku 2004 je mateřská škola příspěvkovou organizací města. Spolu s MŠ Vrchlického navštěvuje školku asi 150 dětí v šesti třídách.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient