Zázemí vyškovského dopravního hřiště půjde k zemi, za rok vyroste nové

V areálu probíhá v dopoledních hodinách dopravní výchova pro školáky, různé soutěže, v odpoledních akce pro veřejnost, v létě pak například příměstské tábory. A zatímco hřiště s dopravními značkami, světelnými signály a překážkami je v relativně dobrém stavu, zázemí Dětského dopravního hřiště ve Vyškově je na tom o poznání hůř.

Právě proto objekt, ve kterém je učebna dopravní výchovy, kancelář a sociální zázemí, a který pochází už z roku 1978, půjde k zemi. Nahradí ho systém montovaných buněk včetně napojení na inženýrské sítě.

Dřevěná stavba totiž nemá žádnou tepelnou odolnost. „Oprava budovy by neměla smysl. Zázemí dopravního hřiště je problematické, podlaha je nerovná, do objektu zatékalo. Vykazuje i další nešvary. Výstavbou nového moderního zázemí pro dopravní hřiště zlepšíme podmínky pro výuku dopravní výchovy školáků, což je pro nás podstatné. Samozřejmě jsme chtěli, aby výuka mohla standardně probíhat i se začátkem školního roku, práce proto rozdělujeme na dvě etapy. Hlavní část zásahů, počínající demolicí, uděláme letos na podzim,“ potvrdil starosta Vyškova Karel Goldemund. Druhá etapa proběhne v průběhu příštího roku, a to rovněž tak, aby co nejméně zasahovala do provozu.

Půdorys zázemí zůstane víceméně stejný, jen se lehce posune. Objekt je sezonní, každoročně se zazimovával. Město v každé místnosti počítá s vytápěním elektrickými přímotopy s termostatem. Vlastníkem je právě město, provoz zajišťuje od roku 2009 Maják – středisko volného času Vyškov.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak