Zázemí vyškovského dopravního hřiště půjde k zemi, za rok vyroste nové

V areálu probíhá v dopoledních hodinách dopravní výchova pro školáky, různé soutěže, v odpoledních akce pro veřejnost, v létě pak například příměstské tábory. A zatímco hřiště s dopravními značkami, světelnými signály a překážkami je v relativně dobrém stavu, zázemí Dětského dopravního hřiště ve Vyškově je na tom o poznání hůř.

Právě proto objekt, ve kterém je učebna dopravní výchovy, kancelář a sociální zázemí, a který pochází už z roku 1978, půjde k zemi. Nahradí ho systém montovaných buněk včetně napojení na inženýrské sítě.

Dřevěná stavba totiž nemá žádnou tepelnou odolnost. „Oprava budovy by neměla smysl. Zázemí dopravního hřiště je problematické, podlaha je nerovná, do objektu zatékalo. Vykazuje i další nešvary. Výstavbou nového moderního zázemí pro dopravní hřiště zlepšíme podmínky pro výuku dopravní výchovy školáků, což je pro nás podstatné. Samozřejmě jsme chtěli, aby výuka mohla standardně probíhat i se začátkem školního roku, práce proto rozdělujeme na dvě etapy. Hlavní část zásahů, počínající demolicí, uděláme letos na podzim,“ potvrdil starosta Vyškova Karel Goldemund. Druhá etapa proběhne v průběhu příštího roku, a to rovněž tak, aby co nejméně zasahovala do provozu.

Půdorys zázemí zůstane víceméně stejný, jen se lehce posune. Objekt je sezonní, každoročně se zazimovával. Město v každé místnosti počítá s vytápěním elektrickými přímotopy s termostatem. Vlastníkem je právě město, provoz zajišťuje od roku 2009 Maják – středisko volného času Vyškov.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient