Zaječí mládě se choulilo na chodníku. V přírodě však na ně nesahejte!

Mládě zajíce polního, které se choulilo na poměrně frekventovaném chodníku na sídlišti Jižní Svahy, objevila v úterý 27. února v podvečerních hodinách kolemjdoucí žena. Protože se jí zželelo nebohého tvora, kterému reálně mohlo hrozit zašlápnutí od nepozorného chodce, odnesla jej na nedalekou služebnu Městské policie Zlín.

Strážníci od ní mládě zajíce převzali a následně je předali kolegovi z odchytové služby, který ho převezl do zlínského útulku.

Upozorňujeme však veřejnost, že mláďata volně žijících zvířat obvykle není potřeba v přírodních podmínkách zachraňovat. Zdravý jedinec je plně vybaven k přežití i za klimatických podmínek, které se mohou lidem zdát jako špatné. Matka se dokáže o svá mláďata postarat a k uspokojení jejich základních potřeb patří zajišťování potravy. Přitom se však musí od mláďat vzdálit a ta se pak mohou člověku jevit jako opuštěná. Dotyk lidské ruky však zapříčiní, že zdánlivě opuštěné mládě již rodiče nepřijmou zpět, což pro ně poté znamená jistou smrt.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak