Zaječí mládě se choulilo na chodníku. V přírodě však na ně nesahejte!

Mládě zajíce polního, které se choulilo na poměrně frekventovaném chodníku na sídlišti Jižní Svahy, objevila v úterý 27. února v podvečerních hodinách kolemjdoucí žena. Protože se jí zželelo nebohého tvora, kterému reálně mohlo hrozit zašlápnutí od nepozorného chodce, odnesla jej na nedalekou služebnu Městské policie Zlín.

Strážníci od ní mládě zajíce převzali a následně je předali kolegovi z odchytové služby, který ho převezl do zlínského útulku.

Upozorňujeme však veřejnost, že mláďata volně žijících zvířat obvykle není potřeba v přírodních podmínkách zachraňovat. Zdravý jedinec je plně vybaven k přežití i za klimatických podmínek, které se mohou lidem zdát jako špatné. Matka se dokáže o svá mláďata postarat a k uspokojení jejich základních potřeb patří zajišťování potravy. Přitom se však musí od mláďat vzdálit a ta se pak mohou člověku jevit jako opuštěná. Dotyk lidské ruky však zapříčiní, že zdánlivě opuštěné mládě již rodiče nepřijmou zpět, což pro ně poté znamená jistou smrt.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.