Začal soud s mužem, který ošklivě pořezal tenistku Kvitovou

(Aktualizováno před )

Včera začalo u Krajského soudu v Brně hlavní líčení s Radimem Žondrou, který je obviněný z napadení tenistky Petry Kvitové.
K činu došlo před dvěma lety. Žondra zazvonil u prostějovského bytu Kvitové a vydával se za revizora kotlů. “Poté, co ho poškozená pustila do domu a bytu a ukázala mu, kde má ohřívač vody, v momentě, kdy k němu stála zády, přiložil jí nůž na krk a vznesl blíže nespecifikovaný požadavek,“ uvedl státní zástupce Ivan Hrazdira.
Tenistka se však začala bránit a pachatel jí ošklivě pořezal na levé ruce. Poté co mu dala deset tisíc korun, odešel. Rok a půl trvalo policii, než pachatele dopadla.
Kvitová se podrobila náročné operaci, měla na levé ruce, s kterou hraje, porušené šlachy a dokonce i nervy. Zákrok se však povedl natolik, že byla tenistka schopná už za pět měsíce nastoupit na kurt k zápasu. Během následujícího roku dokázala vyhrát šest turnajů a v současné chvíli je v první desítce světového žebříčku.
Sama se ale k soudu nedostavila, i když obhajoba si to přeje. I z toho důvodu bylo další líčení naplánováno na první polovinu ledna. Je však pravděpodobné, že se Kvitová znovu k soudu nedostaví, protože by měla být na turnaji v Sydney, který by jí měl dobře připravit na první grandslamový turnaj Australian open.

Žondra nadále odmítá, že by měl být pachatelem. “Tohoto skutku jsem se nedopustil, nikdy v životě jsem ji neviděl, kromě televizních přenosů,“ uvedl ve své výpovědi Žondra. Navíc dodal, že vůbec nemá tušení, kde Kvitová bydlí. Navíc soudu navrhl, že na vlastní náklady podstoupí detektor lži. Kvitová ho však v průběhu vyšetřování identifikovala.
Krajský soud ponechal Žondru ve vazbě, protože podle předsedkyně senátu Dagmary Bordovské je riziko, že by mohl uprchnout.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz