David Rath nebude zastupitelem. Obžalovaný politik namítá: “Bojí se mě”!

(Aktualizováno před )

V nedávných komunálních volbách získal někdejší středočeský hejtman a poslanec David Rath 334 hlasů. Tento výsledek znamenal, že se dostal do sedmnáctičlenného zastupitelstva obce Hostivice. Jenže nakonec je vše jinak. Uskupení Zdravá Hostivice, za kterou Rath kandidoval, mělo na kandidátce členy, kteří neměli v obci trvalé bydliště, jak zákon požaduje. Tím pádem bez těchto “černých duší” získalo uskupení Zdravá Hostivice ve volbách méně hlasů a kvůli tomu se do zastupitelstva nedostane. Dnes to potvrdil i Krajský soud v Praze, který projednával stížnost právě ohledně fiktivních kandidátů.

Rath se však nechce vzdát a uvažuje o podání ústavní stížnosti. „Chtěli se zbavit někoho, kdo by jim mohl koukat pod prsty. Vypadá to, že budou dělat řadu závažných chyb. Jako řadový zastupitel bych stejně s jedním hlasem nebyl schopen jejich rozhodnutí zvrátit a kritizovat je mohu i mimo zastupitelstvo v rámci obce,“ poznamenal.

Rathovi nevyšel ani pokus dostat se do Senátu. V Litoměřicích získal jen 4,96 procenta hlasů a skončil předposlední.

To že se nedostal do politiky, ho nemusí tolik trápit. Více starosti mu spíše dělá nepravomocné odsouzení za korupci a manipulaci s veřejnými zakázkami ve Středočeském kraji, za což dostal 8,5 roku vězení.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz