Search
Close this search box.

Vrba se rozloučil s Plzní remízou

Odchod fotbalového trenéra z plzeňské Viktorky je rozpačitý. Po nevýrazném podzimu dovršil své druhé působení na západě Čech domácí remízou s Teplicemi

Viktoria Plzeň – FK Teplice 1:1 (1:1)

Zpravidla se z průběžného druhého místa neodchází, jenže pokud ztrácíte na lídra 14 bodů, ambiciózním šéfům se to zkrátka nelíbí. Navíc Plzni se po delší době nepovedlo dostat do podzimní pohárové Evropy. A proto trenér Pavel Vrba už od nového roku Plzeň nepovede.
„Plzeň je druhá, má tři body náskok na Jablonec a pět bodů na Spartu. Jarní část soutěže bude určitě hodně složitá, ale já věřím tomu, že si zase vybojuje takové umístění, aby hrála o poháry a samozřejmě skupinu. Jestli to bude Evropská liga nebo Champions League, se uvidí po jarní části. Doufám a věřím, že po roční pauze se do Evropy vrátí,“ řekl po utkání Vrba.
na začátku dnešního utkání to vypadalo, že se s ním jeho svěřenci rozloučí vítězstvím, na které zadělali v 11. minutě, kdy se míč dostal k volnému Pernicovi, který udělal brankáři Grigarovi housličky.
Plzeň si i nadále udržovala převahu, tu však nedokázala gólově zúročit.
Naopak hostům se z první větší šance povedlo skórovat, Shejbal napálil balón přímo k tyči.
Diváci pak viděli šance na obou stranách, ale skóre už se nezměnilo.

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): „Toto utkání se hodnotí dobře. Zaprvé vezeme bod z Plzně, zadruhé jsme si ho hlavně předvedenou hrou zasloužili. Připouštím, že Plzeň nás v závěru dostávala pod nějaký tlak, ale my jsme od začátku do konce byli nebezpeční a byly tam okamžiky, kdy jsme mohli sahat i po vítězství. Plzeň je kvalitní mužstvo, proto si bodu ceníme.“

Branky: 11. Pernica – 24. Shejbal. Rozhodčí: Rejžek – Moláček, Kříž – Berka (video). ŽK: Kopic, Procházka, Chorý – Nazarov, P. Mareš, Řezníček, Shejbal. Diváci: 6118.

Plzeň: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek – Procházka, Hořava (58. Chorý) – Kopic (69. Kayamba), Čermák, Kovařík – Krmenčík (82. Beauguel). Trenér: Vrba.

Teplice: Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal – Paradin (28. Hyčka), Nazarov (46. Vyhnal), Kučera, Trubač (85. Radosta) – P. Mareš – Řezníček, J. Mareš. Trenér: Hejkal.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient