České florbalistky předvedly neskutečný kolaps

Ve florbale se stává, že během chvíle napadá spousta branek, když se to ale stane „jen“ v ligovém zápase, ještě se to dá překousnout, hodit za hlavu a příště napravit. Jenže pokud se něco podobného přihodí na MS v boji o finále, to může sportovce mrzet celou kariéru…

Takovéto myšlenky teď možná mají české florbalisky, které v semifinále světového šampionátu neskutečně zkolabovaly. Po druhé třetině vedly 5:1, což byl šok, protože Švýcarky jako domácí tým byly favoritem. Když naše hráčky ve 44. minutě zvýšily na 6:1, zdálo se na 99%, že je o postupujícím družstvu rozhodnuto. I když florbalistky ze země helvetského kříže snížily v 52. minutě na 6:2, pořád se zdálo, že jen náhoda jž může vzít Češkám životním úspěch. Jenomže Švýcarky ke konci zápasu odvolaly brankářků a v našem obranném pásmu předvedly takový uragán, který i s následným prodloužením smetl české naděje na finále.

„Je to strašná, fakt strašná škoda,“ uvedla brankářka Jana Christianová. „Domácí hnala výborná atmosféra. Musíme si však přiznat, že tohle je naše selhání. Na to se nedá říct nic jiného. Všechny góly byly víceméně stejné. Švýcarky se na ně ani nemusely nadřít, jen daly krosovou přihrávku přes brankoviště a nějakým způsobem to se štěstím dokleply,“ dodala.

Češky se dnes střetnou v boji o třetí místo s Finskem.

Švýcarsko – Česko 7:6 v prodl. (0:3, 1:2, 5:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Gerigová (Ruttimanová), 52. Martiová (Gerigová), 59. Suterová (Gerigová), 59. Suterová (Gerigová), 60. Ulberová (Gerigová), 60. Wikiová, 65. Wikiová (Stellaová) – 6. Urbánková (Krupnová), 7. Ratajová z tr. střílení, 7. Krupnová (Ratajová), 26. Paloncyová (Kapcová), 28. Krupnová (Jiráková), 44. Jiráková. Rozhodčí: Franzonová, Hedelindová (oba Švéd.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 3734.

Česko: Christianová – Jiráková, Beránková, Kubečková, Šupáková, Paloncyová, Koníčková, Kotzurová – Urbánková, Krupnová, Ratajová – A. Bočanová, Řepková, Plášková – Martináková, Kapcová, Mlejnková. Trenéři: Sascha Rhyner a Jakub Robenek.