Vojenská policie hledá žvanila. Zprávu o vojenském útoku v Afghánistánu se neměla veřejnost dozvědět

(Aktualizováno před )

Před dvěma týdny proběhla všemi médii zpráva o zabití jednoho z extrémistů, který se podílel na srpnovém atentátu na české vojáky v Afghánistánu. Tři čeští vojáci při tomto sebevražedném útoku zemřeli a v neděli je prezident Miloš Zeman u příležitosti jubilejního stého výročí založení Československa vyznamenal in memorian medailí Za hrdinství.

Už při prvotní informaci o vojenské operaci, které se zúčastnily i české speciální síly, kritizovali odborníci, že tato zpráva vůbec vyšla na veřejnost. Nyní Vojenská policie oficiálně zahájila úkony v trestním řízení v souvislosti s únikem informací do médií. Dnes o tom informoval ministr obrany Lubomír Metnar. “Příslušné složky ministerstva obrany na základě mého pokynu celý týden prověřovaly případný únik informací. K objasnění zjištěných skutečností zahájila Vojenská policie úkony v trestním řízení,“ sdělil Metnar. „V tomto duchu jsem informoval pana premiéra.”
Více však tuto informaci nekomentoval.
Při této vojenské operaci jeden extrémista zemřel a další byl zraněn. Podle České televize ale bylo více zabitých teroristů.

Minulý týden na základně Šindánd v afghánské provincii Herát zemřel další český voják Tomáš Procházka, když afghánský voják střílel na projíždějící české vozidlo.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz