V Chodově stoupají počty školáků

Celkový počet žáků v chodovských základních školách (ZŠ) v posledních letech stoupá. Do padesáti tříd ve třech ZŠ tak v současné době usedá 1239 žáků, což je o 17 dětí více než v předchozím školním roce 2017/18.

Více dětí je i v základní škole v Nejdecké ulici, kterou navštěvuje ve dvanácti třídách 114 žáků, rok předtím jich bylo 107.
„Naše koncepce nastavená v roce 2012, kdy jsme představili záměr přístavby školy J. A. Komenského, se ukazuje jako oprávněná. Na počtu čtyř základních škol není třeba nic měnit, provoz žádné z nich se nemusí omezovat. Stejně tak nepočítáme s nějakým rozšířením, kapacity jsou nyní dostatečné,“ uvedl starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že v budoucnu jsou určité výkyvy v počtu žáků možné a přirozené.

Stoupající trend v počtu žáků je patrný od školního roku 2014/15. Tehdy učili chodovští kantoři 1162 dětí.
Mateřské školy v Chodově jsou na tom kapacitně podobně jako ty základní a také mají rezervy. Nyní je v šestnácti třídách zapsáno 394 dětí, přičemž mají místo pro 427 dětí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.