Search
Close this search box.

Velikonoce dorazily i do Třince

Na náměstí Svobody proběhl tradiční Velikonoční jarmark, který nabídl nejen množství stánků s tematicky laděným zbožím a velikonočními dobrotami, ale také ukázky lidové umělecké tvořivosti a bohatý doprovodný program, v němž nechyběly ukázky lidových zvyků a masopustních tradic v podání Divadla Kvelb z Českých Budějovic, tvořivé dílničky pro děti a pěvecká a hudební vystoupení. Netradiční podívanou obstarala svým řezbářským uměním Agata Valalíková, která před zraky diváků vytvořila motorovou pilou z kusu dřeva sochu velikonočního zajíce.

Během jarmarku si především děti užily řadu doprovodných atrakcí jako byl dřevěný kolotoč s ruční klikou, dobová střelnice, velikonoční fotokoutek či tvořivé dílničky. V šatnovém foyer proběhl rodinný workshop, kde si mohli malí i velcí vyrobit ze slámy a kusů látek postavičku Morany.

V průběhu odpoledního programu přítomné pozdravila s velikonočním přáním také starostka města Třince Věra Palkovská a celý jarmark zakončila svým koncertem populární zpěvačka Elis s kapelou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient