Search
Close this search box.

V Třinci Na Podlesí mají pejskaři nový kynologický areál

Prostorný areál pro výcvik psů s veškerým potřebným zázemím mají nově k dispozici členové Základní kynologické organizace v Třinci na Podlesí. Kynologové dříve cvičili své čtyřnohé svěřence na cvičišti na Frýdecké ulici v místech, kde nyní stojí Integrované výjezdové centrum. „Vážíme si vstřícného kroku a dobré vůle třineckých kynologů, kteří po vzájemné dohodě poskytli pozemek cvičiště pro výstavbu integrovaného výjezdového centra. Hned na počátku jsme jim slíbili, že je bez cvičiště nenecháme. Hledali jsme náhradní pozemek, který by vyhovoval jejich potřebám, a nakonec se nám podařilo ve spolupráci s TŽ zajistit vhodný prostor v Konské – Podlesí. Svůj slib jsme dodrželi a třinečtí kynologové mohou opět trénovat v kvalitních podmínkách,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Přeměna pozemku v kvalitní kynologické cvičiště proběhla v minulém roce a vyžádala si zhruba 8,2 milionu korun. V areálu kynologického centra se nachází potřebné zázemí jak pro kynology, tak pro jejich zvířecí parťáky. Součástí areálu je správní budova s klubovnou, sociálním zařízením a kotci pro psy. Členové Základní kynologické organizace Třinec tak mohou v areálu kromě výcviku svých čtyřnohých přátel rovněž pořádat různé vzdělávací akce, semináře, akce pro děti či jiné společenské a kulturní akce sloužící k podpoře kynologie, která má v Třinci více než padesátiletou tradici.

Slavnostního otevření se areál dočkal v neděli 25. března 2018 za účasti vedení města. „Jsme rádi, že zase máme stabilní zázemí a můžeme v naší činnosti pokračovat na novém cvičišti. Věřím, že si k nám díky tomu najdou cestu noví členové a členská základna se nám rozroste. Zájemce srdečně zveme,“ uvedla předsedkyně spolku Iveta Greinerová a dodala, že ZKO Třinec nabízí i kurzy základní poslušnosti a výcvik agility.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient