Search
Close this search box.

Ve Vsetíně se konal další turnaj Šprtec tour

V sobotu 17. února se na ZŠ Trávníky konal 3. turnaj série Šprtec tour. Do Vsetína se sjelo 75 hráčů tohoto zajímavého sportu z celé Moravy, především však ze Zlínského a Moravskoslezského kraje. Velké zastoupení měli i hráči pořadatelského vsetínského klubu Jokers, kterých nastoupilo celkem patnáct.

Šprtec je lidový název pro stolní hokej. Existuje už přibližně od roku 1860, kdy se hrávalo s knoflíky. Dneska je to však již jiné, hraje se na typizovaných stolech se speciálními hokejkami a puky. Na Vsetíně se tomuto sportu věnuje skupina nadšenců už od roku 1994. Klub Jokers Vsetín pak začal působit pod hlavičkou ZŠ Luh v roce 1996. V roce 2012 vznikl zapsaný spolek stejného jména s působištěm na Základní škole na Turkmenské ulici na Ohradě. V současné době má kolem dvaceti členů ve věku od 12, do zhruba 40 let. Hráči se zúčastňují jak interní soutěže, tak i soutěže družstev na úrovni Moravy.

Samostatnou kapitolou je Šprtec tour, jejíž jedno zastavení se konalo 17. února na Vsetíně, a to v jídelně ZŠ Trávníky. Sešel se zde rekordní počet hráčů, kteří se utkávali na dvaceti hracích stolech. Hrálo se podobně jako při šachách takzvaným švýcarským způsobem na sedm kol bez rozdílu věkových kategorií. Pořadí podle věku bylo následně určeno až po skončení bojů.

Domácí tým Jokers Vsetín měl v turnaji 15 zástupců, ale přišli si zahrát i někteří neorganizovaní hráči ze Vsetína. Nejstarším účastníkem byl 65letý Zdeněk Hlucháň z Rožnova p. R., nejmladším naopak 11letý Jaroslav Hertl z Bohumína.

V celkovém hodnocení byli hráči rozděleni do čtyř kategorií. Mezi mladšími žáky zvítězil právě Jaroslav Hertl, v kategorii starších žáků obsadili všechna tři medailová místa domácí. Zvítězil Lukáš Kovář před Ondřejem Orságem a Tomášem Pírkem. V kategorii mužů vyhrál Jiří Dohnal z Valašského Meziříčí před vsetínským Danielem Filou a Petrem Hadaščokem z Dobré. V kategorii žen byla nejlepší Kamila Žváková z Dobré, druhá skončila Lucie Kubíková z Ostravy a třetí Nataša Kalendová z Bohumína. Vsetínské Vendule Šimkové se příliš nedařilo a obsadila předposlední šesté místo.

V celkovém hodnocení bez rozdílu kategorií zvítězil Jiří Dohnal. Vsetín měl v první desítce hned pět hráčů. Na stříbrné příčce skončil Daniel Fila, čtvrtý byl Lukáš Kovář, pátý Karel Laštovica, sedmý Karel Řehák a devátý Ondřej Orság. Hodnotila se také soutěž družstev, v níž domácí Jokeři obsadili pěknou druhou příčku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient