Search
Close this search box.

V Plzni se znovu útočilo kyselinou

V nočním klubu v centru Plzně došlo k incidentu, který může mít pro několik osob velmi vážné zdravotní následky.
Před několika lety, přesněji v roce 2013, napadl v Plzni taxikář svou bývalou přítelkyni. Neunesl rozchod, počkal si na ní před domem a když nastupovala do auta, polil jí kyselinou. Napadená žena sice útok přežila, ale má doživotní následky. Násilníkovi byl vyměřen trest na 23 let vězení.
Včera opět „úřadovala“ kyselina v podobě zbraně. V plzeňském erotickém klubu zaútočila žena na několik lidí a použila při tom chemikálii, pravděpodobně kyselinu. Zraněno bylo pět osob, včetně útočnice.
„V dopoledních hodinách jsme přijali oznámení o tom, že v jednom z nočních podniků v Pzni jsou tři zraněné osoby. Na místo ihned vyjeli policisté z Městského ředitelství policie Plzeň, kterým se na místě podařilo zadržet podezřelou ženu (ročník narození 1972), která měla použít proti těmto osobám přesně nezjištěnou chemickou sloučeninu, pravděpodobně kyselinu,“ řekla k tomuto případu por. Mgr. Pavla Burešová z KŘP Plzeňského kraje. „V důsledku toho došlo ke zranění osob, přičemž dva zranění muži (ročníky narození 1979 a 1990) byli převezeni do Fakultní nemocnice v Plzni, třetí zraněná osoba (žena narozená v roce 1985) byla letecky transportována do vinohradské nemocnice v Praze. V souvislosti s použitím chemické sloučeniny byla zraněna i podezřelá žena.“
Zatím zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že vše souvisí s předchozí roztržkou, ke které na místě došlo a při které byla zraněna další osoba, ta však chemikálií zasažena nebyla. Případ tak nemá souvislost s teroristickým činem. O jakou konkrétní chemickou látku se jednalo, bude zjištěno na základě výsledků expertíz. Prověřováním veškerých skutečností, které mají souvislost s tímto případem, se nyní zabývají kriminalisté. „S ohledem na probíhající trestní řízení není možné sdělit k případu bližší informace,“ dodává Pavla Burešová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient