Search
Close this search box.

Napínavý souboj rozhodne až sedmý zápas, liberečtí Tygři nevyužili domácí výhody

Už dnes mohlo být rozhodnuto, kdo doprovodí Plzeň a Brno do semifinále, jenže Liberec nevyužil domácího prostředí k rozhodujícímu vítězství. Takže stejně jako v duelu Třinec – Pardubice, musí o postupujícím mezi týmy z Liberce a Hradce Králové rozhodnout až sedmý zápas.
Dnešní zápas začal netradičně už v 11 hodin, protože ve večerních hodinách se v liberecké hale uskuteční Noc bojovníků. Přesto byla všechna místa vyprodána a fanoušci byli natěšeni na skvělý hokej.
Oba týmy si uvědomovaly, že už jde, jak se říká, do tuhého, první třetina se tak hrála opatrně a i proto žádný gól nepřinesla. Ke změně skóre došlo díky přesilovce až ve 27. minutě. Hradecký Červený hledal dlouho spoluhráče ve výhodné pozici, až se nakonec sám rozhodl vystřelit a ke smutku většiny fanoušků se trefil přesně pod horní tyč.
Domácí to nakoplo k většímu úsilí, to ale zatím nevedlo k vyrovnání, i když některé šance se k tomu nabízely.
To se povedlo až ve 44. minutě, kdy útočník Filippi odčinil své vyloučení, při kterém jeho tým inkasoval. Po vhazování se opřel do puku, který ještě před brankou lehce tečoval za záda Rybára Bulíř.
Liberečtí se nadále drželi v laufu, ale nakonec to byli paradoxně oni, kdo dostal gól. Stalo se tak 32 vteřin před koncem, když už většina přítomných počítala s prodloužením… Autorem gólu byl Smoleňák.

Hlavně nesmíme být skleslí z toho, že jsme prohráli. Mohlo to klidně být naopak, mohli jsme se teď radovat a byl by konec. Je to tak, jak to je. Stav je 3:3, je to pro oba dva týmy stejné. Oni budou hrát doma, budou muset vyhrát. My tam pojedeme s tím, že chceme hrát stejně, jako ve čtvrtek,“ řekl po zápase jediný střelec libereckého gólu Michal Bulíř.
Snažili jsme se být pozitivní a co nejvíce se podporovat. Samozřejmě každý věděl, o co se hraje, že to může být poslední zápas sezóny. Nechali jsme na ledě všechno,“ podotkl nejzkušenější hráč Mountfieldu Jaroslav Bednář.


Bílí Tygři Liberec – Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 44. Bulíř (Filippi, Pyrochta) – 22. Červený (Zámorský, Bednář), 60. Smoleňák (Bednář).
Rozhodčí: Hodek, Hribik – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek, Ordoš – Bakoš, Redenbach, L. Krenželok – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Hradec Králové: Rybár – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Cibulskis, Vydarený – Smoleňák, Koukal, Červený – Bednář, Džerinš, Cingel – Köhler, Dragoun, Berger – Vopelka, Kukumberg, Zigo. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient