V hokejovém zápase starších žáků porazily Kralupy Spartu

V nedělním zápase starších žáků proti pražské Spartě se hráčům Kralup pod vedením trenéra Romana Kříže podařilo to, co v letošní sezoně ještě žádný jiný tým nesvedl – mančaft z Holešovic porazili.

Zápas to nebyl jednoduchý, skóre bylo jako na houpačce. Na začátku souboje HK vedl a v průběhu dalších minut i dvakrát prohrával. Hokejisté přesto stále hráli svoji bojovnou hru s rychlým střídáním a napadáním soupeře.

První třetinu Kralupy vyhrály 2:3. Ve druhé dvacetiminutovce očekávali nápor soupeře, ten sice nepřišel v takové míře, ale i tak ztratili vedení a nakonec se Spartě podařilo strhnout skóre opět na svoji stranu. Modrobílá parta však nechtěla dát kůži zadarmo a po několika nevyužitých šancích se jí podařilo vyrovnat na 4:4.

Hrálo se nahoru dolu ve velkém tempu. Pražané nastřelili pět tyček a několikrát minuli prázdnou bránu. Poté při faulu rozhodčí nařídil trestné střílení. Kralupy svoji šanci ve formě nájezdu využily a vedly 4:5. Za tohoto stavu skončila i druhá třetina.

V poslední části už žádná branka nepadla, soupeř se pokusil o zvrat skóre při hře bez brankáře, při které HK nastřelil tyčku prázdné brány. Soupeř ovšem doplatil na svoji nepřesnost při koncovce a především při svých častých výpadech narážel na kralupského gólmana. Nakonec se vyplatilo Kralupům dodržovat taktiku naordinovanou trenérem a připsali si na konto velmi cenné vítězství.