Search
Close this search box.

Strýcová dostala kanára. Měla z něj však velkou radost

Když dostane tenista kanára, je to pro něj potupa, na kterou se snaží rychle zapomenout. Česká tenistka Barbora Strýcová včera také obdržela kanára, ne však na kurtu, ale při vyhlašování ankety časopisu Tenis a Českého tenisového svazu. Přesněji řečeno Zlatého kanára, jak se jmenuje zmiňovaná anketa. „Téhle trofeje si moc vážím, jsem z toho překvapená. Chci poděkovat všem, co mi pomáhali a podporovali mě, protože to se mnou někdy není jednoduché,“ řekla Strýcová na pódiu.

Strýcová má za sebou životní sezonu. Ve čtyřhře je světovou jedničkou a navíc vyhrála Wimbledon. Nejvíce si však váží semifinálové účasti ve dvouhře právě v All England Clubu.

Nejlepším českým tenistou byl zvolen Tomáš Berdych, který minulý měsíc ukončil kariéru. K vítězství mu stačilo postoupit v Dauhá do finále, na Australian Open hrál osmifinále a v Montpellier byl v semifinále. To vše zvládl v prvních týdnech tohoto roku, pak se opět potýkal s problémy se zády. I toto je velmi špatná vizitka ostatních českých tenistů…

Talenty roku jsou Vojtěch Petr a Linda Fruhvirtová, která slavila i cenu za Tým roku s mistryněmi světa do 14 let – sestrou Brendou, Nikolou Bartůňkovou a kapitánem Tomášem Josefusem. Nejlepším tenistou na vozíčku je Michal Stefanu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient