Search
Close this search box.

Sparta zvládla šlágr kola a poslala Třinec šupem dolů

Hokejisté Sparty sice stráví Vánoce jako lídři extraligové tabulky, avšak musí se mít na pozoru před druhým Libercem, který má sice o čtyři body méně, ale zase tři zápasy k dobru.

Včera si sparťané poradili ve šlágru 29. kola s Třincem. Dvěma góly se zaskvěl Vladimír Růžička, který do zápasu nastoupil po nemoci. „Dva dny jsem ležel v teplotách a křečích. Na zápas jsem se těšil a zároveň jsem měl trošku obavy,“ přiznal syn slavného otce pro Českou televizi.

Třinec díky této porážce klesl ze třetího místa až na páté. Před Oceláře se dostala Plzeň a Mladá Boleslav.
V plzeňském dresu opět řádil Milan Gulaš, který jeden gól dal a na další nahrál a pomohl tak Západočechům vyhrát v Hradci Králové. „Já jsem strašně rád, že jsme zápas takhle před Vánoci zvládli. Jsou to pro nás důležité body. Podle mě jsme odehráli velice povedené střetnutí. To, co jsme si před zápasem řekli, to jsme plnili. Zaslouženě za to máme tři body,“ pochvaloval si kapitán Plzně Milan Gulaš na klubovém webu.

Mladá Boleslav též vyhrála, ale až díky zvládnutému prodloužení. S Brnem to bylo velmi napínavé utkání, kde se vedení přelévalo ze strany na stranu. „Když to vezmu komplexně, tak to bylo pro diváka velmi zajímavé utkání. V prodloužení bylo první střídání naše, měli jsme tam dvě tutovky, ale nedali jsme, Boleslav v druhém střídání dala. Bodu si ale vážíme, oproti jiným zápasům jsme předvedli dobrý výkon,“ řekl asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Kometa je sedmá. Před ní jsou Karlovy Vary, které si doma poradily s Kladnem, jenž opět nastoupilo bez Jágra.

Hokejová extraliga 29. kolo

Karlovy Vary – Kladno 3:1
Branky: 9. Flek, 27. Kohout, 52. T. Mikúš – 10. T. Kaut

Litvínov – Pardubice 4:3 SN
Branky: 30. Kašpar, 40. T. Pavelka, 42. Jarůšek, rozhodující nájezd Kašpar – 22. M. Beran, 58. Poulíček, 59. Mandát

Zlín – Olomouc 8:6
Branky: 9. Žižka, 23. Dufek, 25. Okál, 27. Okál, 42. Kubiš, 49 Fryšara, 55. Fořt, 59. Kubiš – 4. Irgl, 5. Laš, 26. J. Káňa, 31. P. Musil, 41. Kolouch, 58. Klimek

Sparta – Třinec 3:2
Branky: 13. V. Růžička, 24. V. Růžička, 39. Forman – 21. Szturc, 53. Kundrátek

Mladá Boleslav – Brno 5:4 PP
Branky: 22. Bičevskis, 28. Skalický, 32. Najman, 49. Klepiš, 62. Lunter – 21. Mueller, 32. Mueller, 41. P. Holík, 47. Vincour

Hradec Králové – Plzeň 0:3
Branky: 35. Rob, 37. Mertl, 59. Gulaš

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient