Search
Close this search box.

Strážníci besedovali s klienty stacionáře

Besedu pro klienty denního stacionáře Domino, který je součástí centra sociálních služeb Klíč, uspořádali dne 6.3.2018 strážníci z Preventivně informační skupiny Městské policie Olomouc. Klienty stacionáře strážníci s využitím obrazové prezentace seznámili s důležitými prvky stejnokroje a s identifikačními znaky příslušníků Městské policie Olomouc a Policie ČR. Strážníci se v rámci besedy věnovali i kompetencím těchto složek a situacím, za nichž se klienti mohou na strážníky či policisty obracet s žádostí o pomoc či s oznámením protiprávního jednání.

Opomenuta nebyla ani bezpečnost v dopravě, kdy si strážníci s klienty zopakovali zásady bezpečného pohybu chodce a cyklisty v silničním provozu. Strážníci byli zahrnuti množstvím zvídavých dotazů a celé setkání se neslo v příjemné a přátelské atmosféře. Na závěr besedy obdrželi klienti od strážníků reflexní pásky, které zejména za snížené viditelnosti zvýší jejich bezpečnost při pohybu na pozemních komunikacích.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient