Starostové byli informováni o změnách a novinkách

Pracovní setkání starostů správního obvodu obce s rozšířenou působností Ústí nad Orlicí se uskutečnilo v úterý 24. dubna. Vedení města společně s vedoucími jednotlivých oborů seznámili starosty obcí s aktuálními informacemi a problematikou, která se dotýká výkonu jejich funkce a činností obecních úřadů.

Zazněly informace o povinnostech obcí v rámci sociálně-právní ochrany dětí, které bydlí na území obce, dozvěděli se aktuální informace ke komunálním volbám do obecních zastupitelstvem, které se uskuteční na podzim letošního roku. Dále byli informováni o novele zákona o přestupcích a o řešení přestupků v rámci veřejnoprávní smlouvy a o novele stavebního zákona, která přináší řadu změn nejen v územním plánování obcí.

Na závěr byli starostové informování o blížících se povinnostech vyplývajících z u Obecného nařízení o ochraně osobních údajů – GDPR.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak