Search
Close this search box.

Starostové byli informováni o změnách a novinkách

Pracovní setkání starostů správního obvodu obce s rozšířenou působností Ústí nad Orlicí se uskutečnilo v úterý 24. dubna. Vedení města společně s vedoucími jednotlivých oborů seznámili starosty obcí s aktuálními informacemi a problematikou, která se dotýká výkonu jejich funkce a činností obecních úřadů.

Zazněly informace o povinnostech obcí v rámci sociálně-právní ochrany dětí, které bydlí na území obce, dozvěděli se aktuální informace ke komunálním volbám do obecních zastupitelstvem, které se uskuteční na podzim letošního roku. Dále byli informováni o novele zákona o přestupcích a o řešení přestupků v rámci veřejnoprávní smlouvy a o novele stavebního zákona, která přináší řadu změn nejen v územním plánování obcí.

Na závěr byli starostové informování o blížících se povinnostech vyplývajících z u Obecného nařízení o ochraně osobních údajů – GDPR.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient