Search
Close this search box.

Karvinská nemocnice získala nové přístroje za více než 7 milionů korun

V rámci dotační výzvy č. 31 MMR ČR „Modernizace vybavení pro obory návazné péče v NsP Karviná-Ráj, p. o.“ byla vysoutěžená a dodána první skupinu přístrojů pro ARO a chirurgické oddělení.
Pracoviště Karviná i Orlová se mohou pochlubit novými anesteziologickými přístroji a ventilátory od firmy Dräger Medical s.r.o. v celkové hodnotě 7 485 060 Kč.

Zatím jsou zakoupeny 2 anesteziologické přístroje, 10 plicních ventilátorů typ EVITA V 300 a 1 ventilátor typ SAVINA 300. Anesteziologický přístroj slouží k podávání celkové inhalační anestezie během operací. Skládá se ze zdroje medicinálních plynů, dávkovacího zařízení, směšovače, odpařovače inhalačních anestetik, dýchacího systému a přídavných zařízení, do kterých patří hlavně podrobný monitoring, díky kterému lékař pacienta nepřetržitě sleduje.

„Nové, moderní anesteziologické přístroje jsou špičkově vybaveny a jsou pro nás velkými pomocníky. Budou sloužit k podávání anestezie na operačním sále a nahradí zastaralé a vyřazené přístroje“, uvedl MUDr. Zdeněk Bělík, primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient