Search
Close this search box.

Skvělá Pastrňákova sezona je v ohrožení. Bostonský útočník je po operaci

Současná největší česká hokejová hvězda David Pastrňák minimálně dva týdny nenastoupí do zápasu. Je totiž po operaci palce.

Pastrňák se společně s několika spoluhráči v neděli večer zúčastnil sponzorské večeře. „Když se vracel, upadl a poranil si levý palec,“ uvedl klub na Twitteru. „Víc budeme vědět během dvou týdnů. Věříme, že bude v této sezoně ještě hrát,“ doplnil generální manažer Don Sweeney.

Klub předpokládá, že by se 22letý český reprezentant mohl objevit na ledě do deseti dnů, pokud nenastanou nějaké komplikace. „Cítí se dobře, ale jinak je hrozně frustrovaný. Je zklamaný, že kvůli takovému nešťastnému okamžiku oslabil tým,“ dodal Sweeney.

Bostonu se tak rozpadne jedna z nejlepších formací NHL – Pastrňák, Bergeron a Marchand. Je pravděpodobné, že Pastrňáka nahradí v lajně David Krejčí, který je čtvrtým nejlepším hráčem Bostonu v kanadském bodování.

Pastrňákova kariéra měla v minulých dvou sezonách vzestupnou tendenci, co se týká kanadského bodování v NHL. Před dvěma lety dosáhl 70 bodů, o rok později o deset bodů více. Letos to vypadalo, že bude schopen ještě poskočit výše. V tuto chvíli má 66 bodů a to do konce sezony schází ještě skoro třicet zápasů.

„Medvědi“, jak se bostonskému klubu přezdívá, jsou ve Východní konferenci na 4. místě a mají tak dobře našlápnuto do play-off.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient