Mílařka Vrzalová překonala 28 let starý rekord

Česká atletka Simona Vrzalová je před blížícím se halovým mistrovstvím Evropy ve skvělé formě. V neděli ve francouzském Liévinu zaběhla nejrychlejší halový kilometr v české historii a dnes při mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě se jí povedlo dokonce překonat 28 let starý rekord na 1500m. Dosud ho měla v držení Ivana Kubešová časem 4:05,73, Vrzalová ho vylepšila o 49 setin.

Vrzalová si už před startem na rekord pomýšlela, i proto pořadatelé nasadili do patnáctistovky vodičku, která měla za úkol závod rychle rozběhnout. A to se povedlo. V závěru ještě zabojovala o celkové vítězství, ale Polka Sofie Ennaouiová jí nakonec porazila, to však Vrzalové dobrou náladu nevzalo. „Po osmistovce už jsem tolik nevěřila, že se to povede. Nevím, kde se to ve mně vzalo, ale ta skvělá Polka mě hnala,“ podotkla Vrzalová.

30letá atletka má ještě jeden cíl, co se týká překonávání rekordu. Zmiňovaná Ivana Kubešová má v držení české maximum na 1500m ve venkovním prostředí. Vrzalová se letos pokusí její čas 4:01,84 překonat.

Ale ještě předtím se zúčastní, jak bylo naznačeno, halového ME ve skotském Glasgow. I zde nebude bez šance na úspěch. Už i proto, že spolu s ní budou startovat další dvě české závodnice Kristiina Mäki a Diana Mezuliáníková, které si v Ostravě vylepšily svá letošní maxima. Zkrátka patnáctistovka bude z pohledu českého fanouška na ME hodně sledovaná. A doufejme, že i úspěšná.

foto: BezvaBEH

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak