ŠKO-ENERGO Aréna v Mladé Boleslavi prochází letní inovací

Je to tak víceméně každý rok. Mladoboleslavský zimní stadion je už důstojný pán v letech, a tak je potřeba jej vždy přes léto trochu poupravit a vylepšit. Nejinak je tomu i letos. Vyspravuje se, natírá a maluje. Ale také se trochu bourá, přestavuje a inovuje.

Jako první přišla na řadu ledová plocha a především mantinely kolem ní. Bylo potřeba přemalovat brankoviště, neboť dle pravidel IIHF (Mezinárodní hokejová federace) dochází k jeho úpravě. A vyměnit hrazení s plexiskly. I to nyní odpovídá mezinárodním hokejovým pravidlům. Po výměně je především silnější a bytelnější, byť nižší. Fanoušci, zvyklí stát u mantinelu a opírat se o jeho horní hranu, budou možná trochu překvapení.

Další velkou změnou je úprava zadního vchodu (chcete-li vchodu mezi halami). Ten byl rozšířen, úzké dveře byly nahrazeny širším, otevřeným vstupem na halu. Dá se proto počítat s urychlením průchodu v této části, kde se dosud při velké koncentraci lidí muselo čekat, až projdou lidé z opačného směru.

V současnosti se také inovuje gumový povrch haly a připravuje zázemí pro nový systém vstupů na zápasy A týmu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!