Zásadním problémem je bojácnost města

Tento můj text vznikl na základě příspěvku Tomáše Kábrta a Sokolovské besedy na fb, který popisuje dopady těžby SUAS pro občany Sokolova část Šenvert: https://www.facebook.com/permalink.phpstory_fbid=2160370117541763&id=1833132733598838

A takto vnímám problém já:

Při pohledu na činnost SUAS se nelze ničemu divit. Pokud si někdo dodnes myslí, že existuje kapitalismus s lidskou tváří, tak to je ten samý nesmysl jako socialismus s lidskou tváří. Záleží pouze na dvou věcech.

Je jedna stará pravda, že lidem je potřeba dát hry a zábavu, aby zapoměli na normální problémy, nebo Ti kterých se problém přímo netýka se postavili proti těm dotčeným, proto že by mohli přijít kvůli jejich problémům a remcání právě o ty své hry a zábavu.

Druhá věc je mnohem vážnější. Absolutně všude probíhá neustálý skrytý boj o vliv mezi kapitálem a společností. Do vedení měst se staví lidé, kteří osobně nejsou ovlivnitelní kapitálem, aby chránili především zájmy svých voličů, tedy občanů před možnými snahami o zisk za každou cenu. Kapitál se všemi prostředky naopak snaží naimplementovat na radnici co nejvíce svých lidí tak, aby zde prosazovali zájmy kapitálu. Pokud je to v rovnováze, tak je vše v pořádku, naopak to je základem rozvoje regionu.

Zásadním problémem Sokolova je bojácnost vedení města. Je smutné že tato jednání musí vést sami občané, toto jednání by měl vést starosta města Picka a jeho místostarostové. Bohužel ani v těch největších fantaziích si nedovedu představit pana Picku nebo paní Oulehlovou jak spravedlivě a nekopromisně vystupují v zájmu občanů proti SUASU. Naopak mám takový neblahý pocit jako by se za tento zaměstnanecký regionální kolos schovávali.

Tady není chyba na straně SUASU ten dál bude a musí v rámci svého podnikání neustále zkoušet kam až ho v jeho vlivu pustí vedení města. Chyba je v těch, kdo mají dnes od nás mandát hájit zájmy občanů a být důslednou protiváhou v rozumné oboustrané spolupráci.

Josef ZICKLER

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak