Search
Close this search box.

Se školním rokem se rozjede i Kolumbus #2. Bude žáky motivovat k seberealizaci

Podpora vzdělávání talentovaných žáků, a to i ze sociálně slabých rodin na všech úrovních – to je ve zkratce hlavní cíl projektu Kolumbus #2, který radnice vyhlásila na jaře a který se naplno rozjede s novým školním rokem. Jeho tvář a propagátor, rodilý Znojmák a rapper Neny, který stojí například za úspěšným projektem Najdi svou cestu, v září vyrazí na pomyslné turné po znojemských školách.

„V českém školství se nerovnost projevuje už od základních škol, a to se budeme snažit odbourat. Jít si za svým snem, za svým cílem, takovou šanci by měl totiž dostat každý. Proto jsme přišli s projektem Kolumbus #2, který podporuje vzdělávání ve všech oborech a na všech úrovních,“ připomíná starosta Znojma Jan Grois.

Aktivně bude projekt Kolumbus #2 na školách propagovat právě Neny, který má k dětem a mládeži rozhodně blíže než jakýkoliv představitel města. „Mám za to, že je důležité o sobě přemýšlet. Přemýšlet o tom, co umím, co mě baví, v čem jsem dobrý, nebát se to pojmenovat a pak za tím jít. Za svým snem, za svým cílem. Ať je to sport, hudba, jazyky nebo třeba přírodní vědy,“ říká Neny, který si sám prošel vlastní cestou plnou vzletů i pádů.

Neny navštíví žáky a studenty nejen přímo na školách, ale besedy s nimi plánuje i v atraktivním prostředí Městského divadla. „Děti se nejvíce naučí, pokud se u toho učení baví, takže své setkání s nimi vedu interaktivně, aby to nebylo jen o informacích, ale především o prožitku. Dávám jim otázky k zamyšlení nad sebou samými, nad tím, co je baví a nebaví, co by chtěli do budoucna dělat. Mají možnost prezentovat před ostatními své dovednosti. V průběhu akce věnujeme také velký prostor otevřené debatě a diskusi,“ dodává Neny.

„Investice do vzdělání je investicí do budoucnosti, toho jsme si vědomi. Proto už pět let dotujeme základní školy, které zřizujeme, aby mohly rozšiřovat výuku cizích jazyků. Žákům, studentům a absolventům s trvalým bydlištěm ve Znojmě a jeho městských částech proplácíme úspěšně složené jazykové certifikáty z angličtiny a němčiny. Teď budeme školy finančně podporovat ve zkvalitňování výuky i v ostatních oborech i v podpoře umělecké činnosti,“ přibližuje starosta Grois pilíře projektu Kolumbus #2.

Základní školy své vzdělávací projekty v rámci projektu Kolumbus #2, mezi kterými je například příprava žáků na olympiády a soutěže, zakoupení specializovaného software nebo zavádění inovativních forem výuky, rozjedou s novým školním rokem. Střední školy a Soukromá vysoká škola ekonomická ve Znojmě mohou o dotace pro své projekty žádat až do konce září.

Sami žáci a studenti mohou žádat o individuální podporu formou stipendií poskytovaných ve výši 5 000 korun nebo 10 000 korun za rok. K základním kritériím pro přiznání stipendia patří umístění v krajských, národních a mezinárodních kolech soutěží. Prvním úspěšným žadatelům z řad jednotlivců radnice stipendia předá slavnostně v průběhu září.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient