Search
Close this search box.

ERA-PACK pokořil ukrajinského soupeře

Futsalisté chrudimského ERA-PACKu vyhráli v přípravě podruhé za sebou. Po skalpu Pineroly Bratislava si doma poradili s týmem Sokilu Chmelnickyj v poměru 4:2, z chrudimského výběru byl nejvíce vidět Tomáš Koudelka, který se v prvním domácím zápase představil fanouškům hattrickem.

Domácí podle očekávání na ukrajinského soka nastoupili a v prvních minutách si hlasitě říkali o vedení, vždyť již zkraje prvního poločasu orazítkovala střela Évertona tyčku branky Lipšinského. Sokil se směrem dopředu příliš nedostával a po 13 minutách musel poprvé tahat míč z vlastní sítě. Michal Mareš s Tomášem Koudelkou v jedné z mnoha pohledných kombinací dopravili míč až za záda hostujícího brankáře a poprvé rozjásali chrudimské publikum.

Do kabin si ale ERA-PACK vedení nenesl. Krátce před sirénou totiž z ničeho nic vymyslel Martynjuk přesný lob na zabíhajícího Artura Podljuka, který ve skluzu umístil balon mezi nohy Dmitrije Litviněnka. Po pauze se domácí snažili o uzmutí vedení zpět na svoji stranu, Éverton se nejprve několikrát zastřeloval, aby po sedmi minutách dokázal z volného přímého kopu prostřelit vše před sebou. O chvíli později bylo v Chrudimi ještě veseleji, parádním zakončením se totiž prezentoval podruhé v duelu Tomáš Koudelka.

Závěrečné minuty byly ovlivněny hrou obou týmů bez brankáře. Nejprve se při hře v power-play prosadil Sokil, na ránu Vladyslava Ščerbana Litviněnko neměl šanci dosáhnout, definitivní tečku za skóre a za kvalitním zápasem udělal Tomáš Koudelka, který dokonal hattrick! ERA-PACK zvítězil 4:2 a necelých čtrnáct dní před startem nejvyšší soutěže se ukazuje ve velmi kvalitní formě.

FK ERA-PACK Chrudim – Sokil Chmelnickyj 4:2 (1:1)

Branky: 13. Koudelka (M. Mareš), 27. Éverton, 30. Koudelka, 38. Koudelka (R. Mareš) – 20. Podljuk (Martynjuk), 35. Ščerban (Šeremeťa).
FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, Bagatini, Doša, Slováček.
SK Sokil Chmelnickij: Lipšinskyj – Černyš, Martyňuk, Verbovyj, Ščerban, Kit, Chmyz, Podljuk, Chamdamov, Šereměťa, Pěrvijejev.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient