Sbírka zimních věcí pro Charitativní šatník

(Aktualizováno před )

Máte v šatníku nepotřebné zimní oblečení po vás nebo po dětech? Nevyhazujte ho, ještě může posloužit potřebným. Město Nový Bor se spojilo s Farní charitou Česká Lípa a pořádají od 1. 11. 2018 do 31. 1. 2019 sbírku zimního oblečení a obuvi pro charitní šatník.

Jeho prostřednictvím darované věci poputují k sociálně slabým rodinám i jednotlivcům z Nového Boru, České Lípy a okolí, klientům Azylového domu Jonáš v České Lípě a Dobranově.

Charitní šatník potřebuje pro své klienty zejména dětské, dámské a pánské oblečení a obuv. Tyto věci mohou dárci vozit v době sbírky do prodejny tabáku ve Wolkerově ulici (pod vlakovým nádražím), kde bude hlavní sběrné místo. Organizátoři prosí dárce, aby oděvy před odevzdáním vyprali, obuv by měla být čistá a opravená.

Charitní šatník shromažďuje ale také dary v podobě vyřazeného vybavení pro domácnost a funkční elektrospotřebiče. Jejich předání je ale potřeba osobně nebo telefonicky domluvit s pracovníky Farní charity Česká Lípa.

Charitní šatník

√ provozuje Farní charita Česká Lípa v českolipské Dubické ul. 992 a v Novém Boru v ul. Purkyňova 227

√ lidé v nouzi si mohou za symbolické ceny v řádech korun a desetikorun pořídit potřebné ošacení. Šatník je pro ně otevřen každý všední den, vyjma úterý, a to od 7.30 do 14.00 hodin

√ Šatník je zásobován z darů. Například v roce 2016 ho využilo v České Lípě a Novém Boru téměř 11 000 potřebných.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz