Sbírka zimních věcí pro Charitativní šatník

Máte v šatníku nepotřebné zimní oblečení po vás nebo po dětech? Nevyhazujte ho, ještě může posloužit potřebným. Město Nový Bor se spojilo s Farní charitou Česká Lípa a pořádají od 1. 11. 2018 do 31. 1. 2019 sbírku zimního oblečení a obuvi pro charitní šatník.

Jeho prostřednictvím darované věci poputují k sociálně slabým rodinám i jednotlivcům z Nového Boru, České Lípy a okolí, klientům Azylového domu Jonáš v České Lípě a Dobranově.

Charitní šatník potřebuje pro své klienty zejména dětské, dámské a pánské oblečení a obuv. Tyto věci mohou dárci vozit v době sbírky do prodejny tabáku ve Wolkerově ulici (pod vlakovým nádražím), kde bude hlavní sběrné místo. Organizátoři prosí dárce, aby oděvy před odevzdáním vyprali, obuv by měla být čistá a opravená.

Charitní šatník shromažďuje ale také dary v podobě vyřazeného vybavení pro domácnost a funkční elektrospotřebiče. Jejich předání je ale potřeba osobně nebo telefonicky domluvit s pracovníky Farní charity Česká Lípa.

Charitní šatník

√ provozuje Farní charita Česká Lípa v českolipské Dubické ul. 992 a v Novém Boru v ul. Purkyňova 227

√ lidé v nouzi si mohou za symbolické ceny v řádech korun a desetikorun pořídit potřebné ošacení. Šatník je pro ně otevřen každý všední den, vyjma úterý, a to od 7.30 do 14.00 hodin

√ Šatník je zásobován z darů. Například v roce 2016 ho využilo v České Lípě a Novém Boru téměř 11 000 potřebných.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak