Rekonstrukce hustopečského krytého bazénu pokračuje

Krytý bazén letos oslavil osmadvacet let provozu. K narozeninám dostal kompletně nové vnitřní zázemí. Moderní podobu získá vestibul, recepce, šatny, sprchy a sociální zařízení. Projekt finančně podpořila dotace z Ministerstva školství. Celkové náklady jsou vyčísleny na více než 12 milionů korun, v rozpočtu města je vyčleněno pět milionů. Stavební práce začaly 15. srpna. „Od té doby jsme vybourali veškeré zařízení ze zázemí velkého i malého krytého bazénu, tzn. podlahy, vzduchotechniku, elektrické rozvody, staré skříňky a vybavení. Všechno jsme vyvezli ven,“ popsal dokončené práce vedoucí sportovního zařízení města Aleš Proschek.

Nyní, po více než dvou měsících od začátku rekonstrukce, se zalévají podlahy, ve kterých je nainstalováno podlahové topení, a stavba na čas utichne. „Musíme dodržet technologickou přestávku. Po třech týdnech začneme dělat omítky a obkladačské práce a blížit se do cíle,“ uvedl Proschek. Návštěvníci se mohou těšit na nový, otevřený prostor, který se změní k nepoznání, a také na hravý vzhled interiéru. „Architektka navrhla prostor, který bude velice příjemný nejenom pro stávající zákazníky, ale hlavně pro děti. Nejmenší plavci přichází z útulného prostředí školek a my se jim snažíme nabídnout stejné prostředí, abychom jim pomohli hravě překonat prvotní pocit strachu z vody,“ dodal.

Termín otevření bazénu je naplánovaný na konec ledna příštího roku. „Myslím si, že teď už nás neohrozí žádné zdržení, protože veškeré technologie máme namontované a všechno je rozvedeno,“ shrnul Proschek. Novým zázemím rekonstrukce krytého bazénu nekončí. V další etapě se plánuje oprava bazénových van a jejich okolí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.