Řidič narazil do zařízení železničního přejezdu, nadýchal dvě promile

V sobotu 6. 10. 2018 kolem půl třetí odpoledne, došlo na komunikaci III/44412, ve směru od Medlova na Troubelice, k dopravní nehodě. Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo Chevrolet, které jelo ve směru od Medlova a které řídil 45letý řidič, mělo pro projetí dvojité zatáčky z prozatím přesně nezjištěných příčin přejet do protisměru a narazit do přejezdového zabezpečovacího signalizačního zařízení železničního přejezdu.

Při dopravní nehodě nedošlo ke střetu s vlakem a ani ke zranění osob. K výpadku signalizačního zařízení nedošlo. Přivolaní policisté provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku a naměřili mu přes 2,4‰ alkoholu v dechu. Řidič se po poučení dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Škoda je odhadována na 40 000 korun. Řidič je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.