Search
Close this search box.

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Na co si dát při nakupování oděvů pozor?

Při nakupování oblečení se musíme zaměřit hned na několik důležitých položek. Nejdříve bychom se měli zaměřit na střih oblečení. Ten bychom měli vybírat s ohledem na typ naší postavy. Pro ženy a pro pány s štíhlou nebo s vypracovanou a s normální postavou se výborně hodí oděvy v slim fit provedení. Muži a ženy s nějakým tím kilem navíc zase spíše ocení volnější kousky v regular fit nebo v relaxed fit stylu. Tyto modely oblečení jsou vzdušnější a poskytnou tak nositelům vysokou míru komfortu za každé situace. Pro vysoké ženy a muže jsou tu zase kousky v tzv. oversize střihu. Tento střih je prodloužený a nebude příliš slušet nízkým dámám a pánům. Vysvětlení je jednoduché. Osovy nízké postavy totiž oversize střih zbytečně opticky rozšiřuje a snižuje. O to většinou nikdo nestojí. Kromě střihu bychom měli při výběru oděvů zohlednit i jejich materiál, velikost a design. O zmíněných kritériích si povíme více níže. Oděvy musí mít také dobře zarovnané švy. Nikde nesmí nic trčet a překážet. Pro inspiraci se koukněte na stylové kousky zde: https://modivo.cz/c/modivo/vyrobce:karl_lagerfeld. Tady si kvalitní a zároveň módní oblečení vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Jak nakupovat na e-shopu, abychom byli s oblečením i s obuví spokojení?

Nakupování na eshopu je velmi výhodné, protože tak můžete ušetřit nejen váš čas, ale i peníze. Najděte si tedy ověřený internetový obchod a mrkněte na jeho nabídku. Při nakupování oděvů na e-shopu se nám bude hodit klasický krejčovský metr. Za jeho pomoci je třeba u triček změřit váš obvod pasu, boků a hrudníku. Naměřené údaje pak musím porovnat i s velikostní tabulkou vybrané módní značky. Díky správnému měření a následnému porovnávání jistě trefíme tu správnou velikost. U kalhot zase měříme obvod našeho pasu, boků a někdy i stehen. Dále se v tabulkách módních výrobců často zohledňuje i naše celková výška. Boty pak na e-shopu kupujte podle délky stélky vašeho chodidla. Vezmeme-li si např. ugg boty dámské, změříme první délku vnitřní vložky jiné naší boty a pak výslede porovnáme s velikostní tabulkou Ugg. Budete-li se držet výše zmíněných rad, nemůžete s výběrem trendy kousků šlápnout vedle.

Z jakého materiálu vybírat módní oblečení?

Při nakupování se vždy zaměřte i na materiál, z kterého je trendy oblečení vyrobené. Na trhu jsou oděvy ze syntetických a z přírodních tkanin. V poslední době vedou na plné čáře ty přírodní. A není se čemu divit. Přírodní látky jsou nejen vysoce módní a příjemné na dotek, ale také odolné a v neposlední řadě jsou i tzv. udržitelné. Udržitelnost si hlídají ty největší módní světoví výrobci. Rozhodně je tak z čeho vybírat. Muži i ženy si oblíbili např. kousky ze 100% bavlny nebo s jejím vyšším podílem. Toto oblečení je příjemné na omak a také dobře prodyšné. Díky tomu se v něm nebudete zbytečně potit. U obuvi často sledujeme její nepromokavost a větruvzdornost. Letos budou in např. dámské nepromokavé sněhule. Jejich vodoodpudivost mžete podpořit i kvalitní impregnací.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient