Search
Close this search box.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce diskutovaných témat v tomto kontextu je možnost nákupu licencí na populární software od Microsoftu, jako jsou Microsoft Windows 11 a Office 2021, za zlomek běžné ceny. Jak je to možné? Odpověď najdeme v právních předpisech Evropské unie a chytrém obchodním modelu.

Právní základ prodeje použitých nebo nevyužitých softwarových licencí je zakotven v článku 4 odstavci 2 Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/24/ES, která stanoví, že právo na šíření počítačových programů se v rámci EU vyčerpá při prvním prodeji licence. Tento předpis umožňuje obchodování s již zakoupenými licencemi. Zajímavostí je, že Soudní dvůr Evropské unie potvrdil tuto praxi svým rozsudkem ze dne 3. 7. 2012, čímž oficiálně otevřel cestu pro obchodování s použitými licencemi softwaru.

Na základě těchto právních rámců operuje například web DostupnýSoftware.cz, který nabízí softwarové licence od Microsoftu za výrazně nižší ceny. Tento model je založen na nákupu nadbytečných nebo nevyužitých licencí od zahraničních firem. Tyto licence jsou zcela legální a v některých případech mohou být i nové, ale nevyužité, nebo byly součástí hardwaru, s nímž nejsou aktuálně používány.

Co to znamená pro běžného uživatele? Především přístup k důležitému softwaru za mnohem přijatelnější cenu. Ať už jde o operační systém Windows 11, který je stále více standardem pro PC uživatele, nebo o Office 2019, nezbytný pro každodenní kancelářskou práci, možnost ušetřit nemalé částky je vítaná. Navíc, množstevní slevy nabízené na platformě jako DostupnýSoftware.cz dále snižují cenu pro ty, kteří potřebují více licencí – ideální pro malé firmy nebo organizace.

Je důležité si uvědomit, že tento přístup k prodeji softwarových licencí je plně v souladu s právními předpisy EU, což odstraňuje obavy z legalitního hlediska. S tímto modelem se otevírá nová éra přístupnosti a cenové dostupnosti softwaru, což je bezpochyby přínosem pro mnoho uživatelů a firem.

Na závěr je nutné poznamenat, že při nákupu softwarových licencí je vždy důležité zajistit si, že transakce probíhá prostřednictvím důvěryhodné a ověřené platformy, aby byla zajištěna ochrana spotřebitele a dodržení všech právních norem.


FAQ

1. Jsou licence prodávané na DostupnýSoftware.cz legální? Ano, prodávané licence jsou plně v souladu s právními předpisy EU, což umožňuje jejich legální obchodování.

2. Jak mohou být ceny licencí tak nízké? Ceny jsou nízké díky tomu, že se jedná o nadbytečné nebo nevyužité licence, které byly zakoupeny od zahraničních firem, případně méně využívané, ale plně dostačující verze, jako Office 2016.

3. Co znamenají množstevní slevy? Množstevní slevy znamenají, že cena za jednotlivou licenci klesá s rostoucím počtem zakoupených licencí, což je ideální pro firmy nebo organizace potřebující více licencí.

4. Je bezpečné nakupovat licence přes DostupnýSoftware.cz? Ano, je důležité zajistit, že transakce probíhá prostřednictvím důvěryhodné a ověřené platformy pro zajištění ochrany spotřebitele a dodržení všech právních norem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient