Search
Close this search box.

Prezidenta Zemana dnes navštívili dva předsedové stran

Dvě politické schůzky měl dnes prezident Miloš Zeman, nejdříve se setkal s předsedou ODS Petrem Fialou a poté s lídrem Pirátů Ivanem Bartošem. Debaty se točily především kolem budoucí vlády.

Petr Fiala po schůzce nastínil novinářům, že se od prezidenta, co se týká současné vládní krize, nic nového nedozvěděl. Prezident, podle něj, stále trvá na tom, že by Andrej Babiš jako lídr vítězné strany ve volbách měl dostat i druhou šanci na sestavení vlády. Zároveň mu prezident potvrdil, že vidí jen dvě varianty na sestavení vlády – ANO a ČSSD plus podpora KSČM nebo jednobarovenou vládu ANO s podporou KSČM a SPD. Prezident také doufá, že tentokrát bude schůzka mezi ANO a ČSSD úspěšnější než ta minulá. Miloš Zeman také nepočítá s tím, že by hnutí ANO vedl do vládní koalice někdo jiný než Andrej Babiš.
Fiala také novinářům podotkl, že si stále neumí představit, že tu bude fungovat vláda, která bude závislá na podpoře komunistů. KSČM kritizuje kromě nedostatečného odsouzení předlistopadové doby ještě za současnou zahraniční politiku.

V odpoledních hodinách se na Pražský hrad dostavili Piráti, šéf Ivan Bartoš a místopředseda Jakub Michálek. Po schůzce se tradičně sešli u novinářů, kterým předeslali, že jejich hlavním důvodem, proč se sešli s prezidentem byly informace tzv. z první ruky, co se týče jeho představ o budoucí vládě. Bartoše především potěšilo, že prezident preferuje variantu, kde „nebudou účastni extrémisté“ a byl by rád, kdyby ve vládě byla sociální demokracie.

Podle Bartoše prezident předpokládá, že by vláda mohla být sestavena do začátku prázdnin. Také by prý neměl problém jmenovat premiérem někoho jiného než Babiše, ale tento požadavek by musel vzejít ze samotného hnutí ANO.

Těmito dvěma schůzkami však pro prezidenta kolotoč rozhovorů tento týden nekončí. Zítra na Hradě přijme předsedu lidovců Pavla Bělobrádka a ve čtvrtek má schůzku se šéfem sociální demokracie Janem Hamáčkem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient