Interobalu se na Podvinném mlýně nezadařilo, semifinále rozhodne až pátý zápas

4. zápas semifinálové série sehráli v Aréně Sparta na Podvinném mlýně futsalisté Sparty a Interobalu Plzeň. Plzeň před duelem vedla 2:1 na zápasy, a tak byl jejich cíl jasný, vyhrát a postoupit do finále. To se ale i díky disciplinárním trestům pro důležité hráče nepodařilo a série pokračuje v úterý 17. dubna v Plzni, kde se rozhodne o tom, který z týmů si zahraje finále.

Cesta za vyrovnáním série nebyla pro Spartu snadná, a to zejména kvůli špatné koncovce v prvním poločase. Pražané nevyužili několik šancí a z plzeňského brankáře Bartůňka dělali pomyslného hrdinu. Těžkou ránu pak zasadil domácím v 11. minutě Křemen, který se protlačil po pravé straně a ranou pod horní tyč poslal Plzeň do vedení. Když pak půl minuty před koncem prvního poločasu přidal Slavík druhý gól, vše směřovalo k oslavám plzeňského postupu. K němu ale nakonec došlo. Sparta zahájila druhý poločas s power play a Ondřejem Vahalou na palubovce. Pětice hráčů na útočné polovině dokázala udeřit poprvé na začátku 25. minuty, kdy nástřel Michala Beleje na zadní tyč poslal do vlastní branky Slavík. O dvacet sekund později napřáhl na útočné polovině Vahala a bylo vyrovnáno 2:2. Ani to nebylo ale od Sparty ve 25. minutě vše. O dalších deset sekund později totiž poslal Angellot přihrávku mířící na zadní tyč, Brahimi míč posunul mezi nohama na Diega, který jej poslal do prázdné branky – 3:2. Na skvělý obrat během minuty navázala Sparta další brankou ve 34. minutě, kdy se po brejku tři na jednoho prosadil David Cupák. Konečnou podobu výsledku pak dal ve 39. minutě Michal Belej, který získal míč a tváří v tvář brankáři ho poslal k tyči a upravil na konečných 5:2.

Plzeňského Michala Holého mrzela minuta, která zápas rozhodla: „Bohužel jsme si zápas prohráli hloupou nekoncentrovaností v jediné minutě. Věřím, že s námi tato prohra nic neudělá, podvědomě jsme se stejně všichni trochu připravovali na pátý zápas. Vrátí se nám Tomáš Vnuk i Tomáš Abrham, a to bude hodně znát. Věřím, že na tom budeme i lépe fyzicky, dneska hráli kluci, co toho zatím tolik neodehráli. Hrajeme ve dvanácti lidech, Sparta to točí v osmi, takže věřím, že i toto by mohlo hrát v náš prospěch.“