Search
Close this search box.

Policisté hledali v ulicích Pardubic opilé děti

Policisté Krajského ředitelství policie Pardubického kraje se připojili k celostátní akci „HAD 2018“, která je zaměřena na preventivní kontroly zakázaného prodeje alkoholu dětem a hazardní hraní. Akce se společně s policisty zúčastnili pracovníci České obchodní inspekce, celní správy, orgánu sociálně právní ochrany dětí, hasičského záchranného sboru a pracovníci krajské hygienické stanice.

Během pátečního večera dne 7. prosince 2018 policisté navštívili pět restauračních provozoven na území Pardubic. Policisté zkontrolovali celkem 72 osob. Nejzávažnějším prohřeškem bylo zjištění téměř dvou promile alkoholu v dechu u osoby mladší osmnácti let. Policisté u ní naměřili hodnotu 1,97 promile alkoholu v dechu. U druhé mladistvé osoby policisté zjistili, že je v celostátním pátrání, neboť utekl z domu dětí a mládeže. Mladistvého zajistili, vyrozuměli sociální pracovníky a předali ho do dětského diagnostického ústavu.

V ten samý večer policisté provedli kontrolu mladistvých v restauračních zařízeních také na Svitavsku, při které nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání ze strany mladistvých.
V sobotu 24. listopadu 2018 policisté provedli kontrolu restauračních zařízení a barů i na Chrudimsku. Navštívili celkem tři podniky, ve kterých nezjistili žádné protiprávní jednání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient