Policisté dopadli muže, který vařil drogy v bytě

(Aktualizováno před )

V sobotu v odpoledních hodinách zadrželi policisté 44letého muže, který v jednom bytě na Českolipsku vyráběl pervitin. Při domovní prohlídce provedené v této domácnosti, která patří jeho známému, zajistili kompletní vybavení varny včetně laboratorního skla, chemikálií a prekurzorů . Jednalo se o varnu střední velikosti, která při jednom výrobním cyklu mohla vyprodukovat 200 až 300 gramů drogy. Při sobotním zásahu policisté zajistili meziprodukt, ze kterého by velmi pravděpodobně takové množství pervitinu výrobce získal.

Nyní se tento muž nachází v policejní cele. Vyšetřovatel ho již obvinil ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy s trestní sazbou deseti let odnětí svobody a podal státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Chce tak zabránit tomu, aby na svobodě ve své trestné činnosti pokračoval.

Za výrobu drog ho přitom pravomocně potrestal v srpnu 2014 Okresní soud v Hradci Králové pětiletým odnětím svobody, ze kterého ho po dvou letech Okresní soud v České Lípě podmíněně propustil a stanovil mu zkušební dobu do září 2021. Svou příležitost k novému začátku bohužel nevyužil.

V této kauze čelí trestnímu stíhání i 38letý majitel bytu, kde k výrobě pervitinu docházelo s jeho plným vědomím. Ten se zodpovídá z účastenství na zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na rozhodnutí soudu o vině a trestu si narozdíl od svého spolubydlícího počká na svobodě, nicméně i jemu hrozí desetiletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz