Opilý cyklista napadl dvě ženy,skončil na záchytce a celou záležitost popírá

(Aktualizováno před )

V minulém týdnu policisté obvodního oddělení 2 Hradec Králové sdělili podezření 46letému muži z Hradce Králové za přečin výtržnictví. Policisté mu kladou za vinu, že v polovině srpna v odpoledních hodinách na veřejně přístupném místě na Slezském Předměstí, kdy jel na jízdním kole po chodníku, začal vulgárně křičet na dvě ženy, které po chodníku šly se svými psy. Křičel na ně, ať se uhnou a nadával jim. Když k nim přijel, tak obě dvě ženy – dceru s matkou napadl.

Udeřil je pěstí do obličeje, s kolem v ruce se po nich oháněl a starší ženu povalil do keře, kde do ní několikrát kopl. Dalšímu napadání zabránil náhodný kolemjdoucí. Muž poté nasedl na kolo a odjel. Starší z žen musela vyhledat lékařské ošetření. V cyklistovi ženy poznali souseda, pro něhož si přivolaní policisté vzápětí došli do jeho bydliště. Jelikož muž s policisty nespolupracoval, choval se agresivně a nadýchal téměř 1,9 promile alkoholu, zajistili ho a převezli na záchytnou protialkoholní stanici.

Muž se k trestné činnosti nedoznal. Ačkoliv byl ten den pod vlivem alkoholu, neměl prý žádné výpadky paměti a cestu, při které se nic zvláštního nestalo, si dobře pamatuje.

Muži za trestný čin výtržnictví, kterého se dopustil už v minulosti, hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz