Search
Close this search box.

Pálení trávy po zimě začalo, hasiči zasahovali v březnu zatím pětkrát

Do Rybitví spěchaly hasičské vozy v úterý 20. března v 12.25 hodin. Hořela tady totiž tráva na rozloze přibližně 100 x 50 metrů. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Plameny hasiči zlikvidovali v 12.48 hodin. Požár se naštěstí obešel bez zranění a dle slov vyšetřovatele i beze škody. Ale jak vyšetřovatel hasičů uvedl, požár byl založen úmyslně. K dalším požárům trávy vyjížděli hasiči v prvních dvaceti březnových dnech hned v pěti případech.

Dne 4. března likvidovali hasiči požár rákosí ve Stéblové u nádraží. Plameny se rozšířily na plochu 60 m2. O den později zasahovali hasiči v Hrobicích, kde hořela tráva v příkopu. Dne 9. března likvidovali hasiči v Ústí nad Orlicí požár trávy podél plotu u jedné z firem. Jednalo se o plochu 5 x 10 m. V neděli 11. března hasiči vyjížděli do Heřmanova Městce, kde hořel travní porost na rozloze zhruba 5 x 10 m. Zatím k poslednímu požáru vyjížděli hasiči 20. března do Rybitví, kde hořela tráva na ploše 50 x 100 m. Všechny požáry se obešly bez zranění a naštěstí i bez újmy na zdraví a beze škody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient