Muž si chtěl koupit psa, stal se obětí podvodu

Osmadvacetiletý muž se ve středu 21. března obrátil na policisty s tím, že se měl stát obětí podvodného internetového jednání. Muž měl odpovědět na inzerát, ve kterém osoba vystupující pouze pod emailovou adresou nabízela k prodeji fenu plemene Kavalír King Charles Španěl. Oznamovatel na uvedený email odpověděl s tím, že má o fenu zájem. Nakonec pod různými záminkami muž postupně přes platební terminál zaslal celkovou finanční částku přesahující 158 tisíc korun, aniž by fenku do dnešního dne viděl.

Nepoctivému prodejci tak za přečin podvodu hrozí v případě dopadení a prokázání viny i s ohledem na výši škody trest odnětí svobody až na pět let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.