Obyvatelé Berouna si včera osvěžili své znalosti historie

Široká veřejnost včetně žáků základních škol měli ve středu 12. září jedinečnou příležitost osvěžit si své znalosti historie, dozvědět se řadu nových informací a setkat se se zajímavými hosty.

V Kulturním domě Plzeňka se totiž konal projekt Od svaté Ludmily k dnešku, který uspořádalo město Beroun ve spolupráci s MKC Beroun, obcí Tetín a spolkem Svatá Ludmila – 1100 let.

Dopolední program na Plzeňce patřil žákům prvního stupně, kde se hravou formou dozvěděli více o svaté Ludmile, o jejím životě, odkazu, ale i o době, ve které žila. Odpolední blok byl věnovaný veřejnosti a zajímavým přednáškám a besedám s předními českými odborníky. Michal Lutovský, archeolog a historik, ve své přednášce přiblížil mimo jiné nejnovější archeologické poznatky o tetínském hradišti, ale i osud kněžny Ludmily. Kněz, teolog, přírodovědec a v neposlední řadě i spisovatel Marek Orko Vácha se v přednášce zaměřil na svaté a svět roku 2018. Posledním hostem byla Angelika Ivanka Pintířová, česká řeholnice a boromejka, se kterou měli lidé možnost hovořit o výzvách dnešní doby, svobodě, nejistotě i umění naslouchat.

Celodenní projekt Od svaté Ludmily k dnešku ukončil koncert v kostele sv. Jakuba. Schola Gregoriana Pragensis, mužský pěvecký sbor, ve svých zpěvech oslavil nejvýznamnější české světce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient