Search
Close this search box.

O osudu pozemků nedaleko Fóra je rozhodnuto, připadnou Škodě Auto

Ve čtvrtek zastupitelé města odhlasovali prodej pozemků nedaleko Fóra, pracovně nazvaných 1, 2, 3. Ze čtyř zájemců nakonec vybrali nabídku firmy Škoda Auto. Pozemky odkoupí za 146 milionů korun, navíc však nabízí i další benefity ve formě investice do zvýšení atraktivity města. „Jedná se o investici 10 milionů euro ročně po dobu tří let, celkově tedy jde zhruba o 750 milionů korun,“ upřesnil primátor Raduan Nwelati s tím, že se velmi těší na intenzivní spolupráci s automobilkou, která Mladou Boleslav posune výrazně kupředu. První náměstek Jiří Bouška vyjádřil rovněž velkou radost nad tím, že se dohodu podařilo uzavřít. „Z mého pohledu jde skutečně o historický okamžik pro naše město, a jsem rád, že náročná a mnoho měsíců trvající jednání vedla k tomuto úspěšnému výsledku,“ řekl Bouška.

O prodeji těchto pozemků (celkem jde o 14 000 metrů čtverečních) město jednalo zhruba tři čtvrtě roku, kromě firmy Škoda Auto o ně měla vážný zájem ještě firma Golenant, Lobos Real Estate a Rezidence Jičínská, naopak firma Unimex od záměru koupě ustoupila. Nabídka automobilky však byla jednoznačně nejvýhodnější a na jejím výběru se zastupitelé shodli napříč politickým spektrem.
Škoda Auto na pozemcích plánuje vybudovat komplex administrativních budov, kde by měla vzniknout nová poliklinika Škoda, ale i byty nebo administrativní a komerční prostory včetně veřejného prostranství. Podrobný koncept přislíbila Škoda předložit ve třetím čtvrtletí letošního roku. Za jeden metr čtvereční zaplatí městu 10 429 korun.
„Hovořili jsme s členy představenstva automobilky i o tom, kam by měly směřovat peníze na zatraktivnění města, a shodli jsme se, že to bude do oblasti volnočasových aktivit, bydlení, zvýšení bezpečnosti, dopravní infrastruktury, školství, sociální oblast i zdravotnictví. To jsou všechno témata, která nás samozřejmě zajímají a jsem potěšen, že jednání bylo velmi konstruktivní,“ dodal primátor Nwelati.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient