Search
Close this search box.

Dětské oddělení nemocnice v Olomouci mělo veselou návštěvu

Veselou návštěvu včera měli malí pacienti hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Přímo na pokoje přišly herečky spolku Loutky v nemocnici. Pobyt v nemocnici dětem zpříjemnily rozverným pásmem pohádek a písniček.

Náladu malých pacientů přijíždějí loutkoherci zlepšovat pravidelně jednou za měsíc už od roku 2012. „Do velkých nemocnic jezdíme od samotných počátků naší činnosti. Kromě fakultních nemocnic ale navštěvujeme i menší zdravotnická zařízení, a to nejen okresní nemocnice, ale taky různé léčebny. Například pro děti z léčebny v Boskovicích hrajeme i v jeskyni. To pak máme loutky od bláta,“ smál se producent Loutek v nemocnici Jakub Matějka. Herecký tým spolku má patnáct členů, a to nejen z Prahy, ale taky z Brna a Ostravy. Další představení v Olomouci mají v plánu 19. dubna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient