Search
Close this search box.

Noví strážníci složili slavnostní slib

Sedm strážníků Městské policie Ostrava složilo ve čtvrtek 22. března slavnostní slib před primátorem Tomášem Macurou. Nováčci úspěšně ukončili závěrečnou zkouškou tříměsíční rekvalifikační kurz, potřebný k získání osvědčení strážníka. Slavnostnímu aktu v Nové radnici byl přítomen ředitel MPO Zdeněk Harazim.

Uchazeči o povolání strážníka si v průběhu kurzu osvojili znalosti právních norem potřebných pro výkon budoucího povolání, seznámili se s nařízeními a vyhláškami města. Součástí přípravy byly hodiny sebeobrany, taktická a střelecká příprava, základy kriminalistiky, psychologie, poskytování první pomoci. Čekatelé se v rámci vzdělávání zapojili do výkonu služby, když v rámci několika směn v hlídce se zkušeným strážníkem získávali praktické poznatky.

Zkouškou a slibem pro strážníky proces vzdělávání nekončí. Každý měsíc budou absolvovat tzv. následný výcvik. V jeho rámci se dozvědí novinky související se změnami zákonů, rozeberou události z praxe, vymění si zkušenosti z výkonu služby apod.

Primátor Tomáš Macura poblahopřál strážníkům k získání kvalifikace pro výkon služby v městské policii. „Ostravská městská policie je považována za jednu z nejlepších v rámci České republiky. Chtěl bych vás požádat, abyste tuto štafetu nesli dál a abyste vnímali, že pocit bezpečí je pro občany města velmi důležitý. V žebříčku hodnot lidé často na prvním místě uvádějí bezpečí a vy budete takovými ambasadory pocitu bezpečí,“ řekl primátor města Tomáš Macura novým strážníkům.

Mezi sedmi novými strážníky je i Jiřina Kulhánková. „Práce u policie je pro mě posláním, dědictvím. Vzorem je mi můj tatínek, který u policie pracoval,“ dodala nová strážnice.

Na veřejný pořádek v Ostravě nyní dohlíží 666 strážníků.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient