Search
Close this search box.

Město po zimě opět začíná s revitalizacemi

S jarním obdobím se i do Náchoda opět vrací stavební ruch. Občané i návštěvníci Náchoda si již mohli všimnout příprav pro úpravu parku na příjezdu do města před hotelem Hynek. V minulých dnech byly vykáceny stromy a keře, aby firma SILVAGRO, s.r.o. ze Zábrodí mohla začít se stavebními úpravami. Ty potrvají do konce června letošního roku.

„V tomto viditelném místě na příjezdové komunikaci do města vznikne díky úpravám reprezentativní plocha veřejné zeleně s dominantním uvítacím prvkem v podobě siluety náchodského zámku a nebude chybět ani funkčně řešená pobytová část ,“ upřesnil starosta Jan Birke. Celkové náklady na úpravu parku představují částku 1,6 mil. Kč. V rámci projektu obnovy parku byl kladen důraz na originální koncept, který je v souladu se současnými tendencemi v oblasti zahradní architektury a urbanismu.

„Jako hlavní poutací a vítací prvek města je navržena opěrná zídka z pohledového betonu otočená směrem k vjezdu do města. Na zídce bude upevněna cortenová deska s laserově vyřezaným reliéfem znázorňujícím typickou morfologii města Náchod v dolíku pod zámeckým kopcem s dominantou zámku nad ním. Deska bude ze zadní strany opatřena osvětlením v podobě LED pásku, který motiv zvýrazní v nočních hodinách,“ doplnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

Během kácení dřevin, které předcházelo vlastním stavebním úpravám, byl odkryta betonová plastika, k jejíž historii se zatím nepodařilo nic zjistit. Je však ve velmi špatném technickém stavu, beton je zvětralý, její povrch narušený a postupně se rozpadá. Z parku bude přemístěna do Technických služeb, kde se rozhodne o jejím dalším osudu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient