Nejdřív ženu znásilnil, pak jí vyhrožoval utopením v kyselině

Policistům se povedlo dopadnout velmi nebezpečného muže, který na konci června v Hradci Králové znásilnil 36 letou ženu.

31 letý muž si na svou známou počkal před jejím bytem. Tam jí fyzicky napadl, zatáhl do bytu a surově znásilnil. Tím to však pro tuto ženu neskončilo. Muž sice uprchl do ciziny, ale přes sociální sítě jí vyhrožoval, že pokud to ohlásí na policii, znovu jí znásilní a navíc jí vykoupe v kyselině.
„Žena při znásilnění utrpěla kromě psychické újmy mnohačetné pohmožděniny a škrábance po celém těle,“ konstatovala mluvčí policie Iva Kormošová.

Kriminalisté za účasti zásahové jednotky dopadli muže tento týden na pardubickém nádraží, když se vracel ze zahraničí. Muž se přiznal k výhružkám, ale ke znasilnění ne. „Policisté ho obvinili ze zvlášť závažného zločinu znásilnění, ze zločinu vydírání a přečinu nebezpečné vyhrožování. Soudce akceptoval navrženou vazbu. Muži hrozí až 10 let odnětí svobody,“ uzavřela Kormošová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.