Search
Close this search box.

Na Tachovsku došlo k dopravní nehodě, spolujezdec zemřel při převozu do nemocnice

V souvislosti s dopravní nehodou, která se stala 21. června letošního roku kolem 23:45 hod. na silnici mezi obcemi Žebráky a Hošťka zahájil policejní komisař dva dny poté (tj. 23. 6. 2018) trestní stíhání 35letého muže a obvinil jej z přečinu usmrcení z nedbalosti a z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Z provedeného šetření je zřejmé, že obviněný muž řídil vozidlo Volkswagen Passat od Žebráků na Hošťku, přičemž nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace a svým schopnostem. Při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl řízení a vůz uvedl do smyku. Následně havaroval v pravém silničním příkopu, kde pravým bokem a částí střechy narazil do dvou vzrostlých stromů. Při dopravní nehodě utrpěl 41letý spolujezdec zranění, a tak byl z místa převezen záchrannou službou do nemocnice, druhý spolujezdec – 28letý muž – utrpěl vážná zranění, se kterými byl letecky transportován do nemocnice. Tam však na následky zemřel.

Sám řidič vozidla utrpěl drobná poranění a jak je z provedeného šetření zřejmé, bezprostředně po nehodě se nepřesvědčil o rozsahu zranění svých viditelně poraněných spolujezdců, nýbrž zajišťoval skrze kolemjedoucího muže, který u nehody zastavil a oznámil ji na linku tísňového volání, pomoc pro svého psa, kterého ve vozidle vezl. Se psem ze z místa nehody nechal odvézt na veterinární vyšetření do Plzně, kde byl také hlídkou policie zadržen. Z provedených šetření a výsledků je zřejmé, že byl řidič v době řízení vozidla pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek – do jaké míry bude však zřejmé až z výsledků lékařského vyšetření. Odběry krve za účelem zjištění míry případného ovlivnění alkoholem a omamných látek byly provedeny i u obou spolujezdců. Neposkytnutí první pomoci ze strany obviněného muže, či případné jiné porušení zákona, je předmětem dalšího šetření. Není tak vyloučeno rozšíření právní kvalifikace této dopravní nehody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient